Як збільшити охоплення календарними щепленнями в громаді? Історія успіху
У Мамаївській громаді Чернівецької області завдяки роботі мобільної бригади з вакцинації рівень охоплення щепленнями АДП-М виріс удвічі. Як вдалося досягнути таких результатів?
Медики ТОВ «Мак-Медик», що в Мамаївській громаді, долучилися до проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» та співпраці з ГС «Коаліція за вакцинацію», щоб збільшити рівень охоплення місцевого населення щепленнями. Адже вакцинація – це невід’ємна частина роботи медичних працівників і вважається найефективнішим способом захисту дітей та дорослих від інфекційних захворювань.
Мобільна бригада, до складу якої входили п’ять працівників, за шість місяців змогли дістатися найвіддаленіших сіл Мамаївської громади: відвідали 10 пунктів вакцинації, оглядали пацієнтів різного віку, здебільшого пенсіонерів, у тому числі маломобільних осіб за місцем їх проживання. Пацієнти мали змогу вакцинуватися проти COVID-19, дифтерії та правця, а також отримати інші медичні послуги у зручних для них умовах.
Станом на сьогодні виїзди мобільної команди в межах проєкту завершені. Всього за цей період медики зробила 402 щеплення проти дифтерії та правця, 257 щеплень від COVID-19 – загалом 659 щеплень. Збільшення доступності вакцинації та регулярні
інформаційні зустрічі з медиками, освітянами та трудовими колективами суттєво покращили рівень вакцинації на території громади. Так, показник вакцинації АДП-М виріс у 2 рази – з 12,8% від плану в першому півріччі 2022 року до 24,6% за 7 місяців 2023 року. До речі, це навіть більше, ніж за весь 2022 рік – тоді річний план був виконаний лише на 22%.
– Ми як медичні працівники робимо все можливе, щоб забезпечити епідеміологічний контроль, перш за все, шляхом вакцинації, – говорить керівник ТОВ «Мак-Медик» Леся Гаврилюк. – І ми вдячні кожному підприємцю, який подбав про своїх працівників та запросив мобільну бригаду для проведення вакцинації. Адже сьогодні багато жителів громади працюють в організованих колективах, на ринках тощо, і ризики захворіти на інфекційні хвороби у них досить високі. Це ми могли спостерігати під час пандемії COVID-19, коли ті, хто був вакцинований, не хворіли взагалі або хворіли в легкій та безсимптомній формах.
У той же час, відповідальність за організацію вакцинації, забезпечення доступності та поінформованості населення – це завдання не лише для медиків, але й для органів місцевого самоврядування, підприємців, громадських активістів та суспільства в цілому. І це саме те, що робить регіональний координатор від ГС «Коаліція за вакцинацію» Олеся Олійник спільно з місцевим Центром контролю та профілактики хвороб і керівництвом громади – мобілізують зусилля всіх стейкхолдерів у галузі громадського здоров’я задля промоції вакцинації та збільшення рівня охоплення населення щепленнями.
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?