Бібліотека вакцинації
Дайджест підготовлений у рамках спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». У свіжому випуску, як завжди, шукайте новини науки, світовий досвід та офіційну інформацію з теми вакцинації, випадки вакцинокерованих хвороб, статистику вакцинації, навчання, події та багато інших цікавинок.
pdf, 436 КБ«Для тих, кому лише спитати»: відповіді на 100 поширених запитань батьків щодо здоров`я дітей: інформаційний посібник / Вегержинська Л.В., Гусак К.В, Дрожжина Т. Є. Дяденюк В.С, та ін. / за заг. ред.. С.П. Горіщака, К.О. Гурієнко., Л.С. Ковальчук. Одеса: Артіль, 2024, 100 с.
Цей посібник є джерелом актуальної та доказової інформації про те, що суттєво впливає на здоров’я дітей, зокрема про вакцинацію, гігієну, профілактику хвороб та догляд. Його мета — надати батькам зрозумілі та надійні рекомендації щодо забезпечення здорового та гармонійного розвитку малюка.
Посібник розроблений командо КНП "Дитяча міська поліклініка №6" Одеської міської ради за сприяння ЮНІСЕФ у межах підтримки людиноцентричних проєктів у сфері державних послуг. Зміст посібника не обов’язково відображає погляди ЮНІСЕФ в Україні.
Повний текст доступний за посиланням: https://www.compass-hub.com.ua/dlya-tih-komu-lishe-spitati/
Дайджест підготовлений у рамках спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». У свіжому випуску, як завжди, шукайте новини науки, світовий досвід та офіційну інформацію з теми вакцинації, випадки вакцинокерованих хвороб, статистику вакцинації, навчання, події та багато інших цікавинок.
pdf, 537 КБПосібник створено Міжнародною організацією в галузі міграції (МОМ). Мова посібника - англійська. Він надає огляд документації, що використовується в Україні для запису та зберігання інформації про вакцинацію, та перелічує основні проблеми нерішучості щодо вакцинації та способи їхнього розв'язання, посилаючись на європейські та міжнародні рекомендації з вакцинації людей з відсутньою, відкладеною або перерваною серією вакцинації. Посібник також містить основну інформацію про абревіатури, що використовуються для різних видів вакцин (наведено приклади українською та російською мовами), оцінку українського календаря щеплень і порівняльну таблицю між українським та іншими календарями щеплень (ЄС і США). Попри наявність офіційно затверджених МОЗ України форм документів про щеплення, ці записи все ж таки можуть відрізнятися залежно від закладу охорони здоров'я та часу їх виготовлення/надання.
pdf, 3 МБПрезентація МОЗ України щодо алгоритму отримання ліцензії на медичну практику аптечними закладами (необхідні кроки, етапи отримання ліцензії, подача документів). Ця ліцензія, зокрема, необхідна для проведення в аптечному закладі вакцинації проти грипу.
pdf, 193 КБДайджест підготовлений у рамках спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». У свіжому випуску, як завжди, шукайте новини науки, світовий досвід та офіційну інформацію з теми вакцинації, випадки вакцинокерованих хвороб, статистику вакцинації, навчання, події та багато інших цікавинок.
pdf, 370 КБНастанови щодо зміцення здоров'я, профілактики та лікування захворювань від народження до підліткового віку. Довідник, розроблений Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я, розкриває такі теми як надання медичної допомоги від народження до підліткового віку, підходи до діагностики в дітей та підлітків, планові профілактичні огляди, зміцення здоров'я та профілактика захворювань (включно з вакцинацією), охорона здоров'я новонароджених, симптоми і скарги, захворювання та стани, охорона здоров'я підлітків
pdf, 12 МБКерівництво для медичного персоналу з комунікації з пацієнтами щодо вакцинації проти кору (небезпеки захворювання, можливих реакцій на щеплення, реальних та хибних протипоказів до щеплення). Формат А4. Матеріал розроблено Центром Громадського Здоров'я України.
pdf, 754 КБВісім поширених заперечень батьків проти вакцинації проти кору та можливі відповіді на них медичних працівників. Формат А4. Матеріал розроблено Центром громадського здоров'я України.
pdf, 2 МБДайджест підготовлений у рамках спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». У свіжому випуску, як завжди, шукайте новини науки, світовий досвід та офіційну інформацію з теми вакцинації, випадки вакцинокерованих хвороб, статистику вакцинації, навчання, події та багато інших цікавинок.
pdf, 629 КБМіністерство охорони здоров’я України, з метою недопущення виникнення спалахів та поширення інфекційних хвороб, зокрема в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, рекомендує проведення заходів з імунопрофілактики, в тому числі за допомогою організації роботи виїзних мобільних бригад з вакцинації. Планування та організаційне забезпечення роботи виїзних мобільних бригад з вакцинації викладене в Стандартній операційній процедурі, розробленій фахівцями Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні (далі – Бюро ВООЗ в Україні),
що додається.
Календар щеплень України. Інфографіку розроблено Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
pdf, 149 КБКалендар рекомендованих щеплень (тобто тих, які наразі доступні в Україні лише коштом пацієнта і можуть бути введені зареєстрованими в Україні вакцинами). Інфографіку розроблено Центром громадського здоров'я України.
pdf, 269 КБКалендар щеплень України. Інфографіку розроблено Центром громадського здоров'я України.
pdf, 100 КБПрезентація доктора Лаури Кестілд, головного наукового співробітника Фінського інституту охорони здоров'я та добробуту (THL) для конференції "Роль системи громадського здоров'я в реалізації стратегії розвитку національної системи охорони здоров'я на перыод до 2030 року" (Україна, Ужгород, 3-4 жовтня 2024"
pdf, 4 МБДайджест підготовлений у рамках спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні»
pdf, 754 КБ