Бібліотека вакцинації
Посібник від Європейського бюро ВООЗ для дітей, що висвітлює основні правила догляду за домашніми тваринами та безпечного поводження з ними, включно з запобігання зараження сказом.
pdf, 6 МБІнформаційний бюлетень від Одеського обласного центру громадського здоров'я (наразі - Одеський обласний медичний центр психічного здоров'я) про вакцинокеровані хвороби та їхню профілактику шляхом вакцинації (2020 р., 36 сторінок). Бюлетень підготовлено спільно з ГО "Батьки за вакцинацію" в рамках меморандуму про співпрацю.
pdf, 4 МБЛист МОЗ за підписом головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна з рекомендаціями з окремих питань проведення щеплень населення за власні та кошти інших джерел, незаборонених законодавством, в межах чинного Національного календаря щеплень (додаток: 6 сторінок). В додатку розглядаються такі питання: вакцинація проти гепатиту В за 4-дозовим графіком, бустерна вакцинація проти кашлюку в 6 років, вакцинація проти поліомієліту з використанням вакцини ІПВ, вакцинація проти хіб-інфекції за 4-дозовою схемою, вакцинація вагітних, вакцинація дорослих в цілому, вакцинація проти грипу, вакцинація від менінгококової інфекції, вакцинація від туберкульозу, вакцинація недоношених дітей.
pdf, 343 КБЛист МОЗ за підписом головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна з рекомендаціями з окремих питань проведення щеплень населення за власні та кошти інших джерел, незаборонених законодавством, в межах чинного Національного календаря щеплень (титульний аркуш).
pdf, 292 КБАвтори довідника: Федір Лапій, Ірина Волошина, Дарія Озерна. Проєкт реалізується ГО «Батьки за вакцинацію» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках програм «Соціальний капітал» і «Громадське здоров’я», україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», проєкту «Надання підтримки Україні в розвитку сучасної системи громадського здоров’я», що фінансується Європейським Союзом та реалізується консорціумом під керівництвом GFA Consulting Group GmbH та THL, за участі Кластеру «Перспективи розвитку східних регіонів України» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH та інформаційної підтримки ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».
pdf, 1 МБМова довідника - англійська.
Part I describes the issues related to vaccine stabilization, with emphasis on the projected evolution of the cold chain to protect vaccines both from heat and cold exposure. Part II details the stability of vaccines that are currently commonly used in national immunization programmes. It includes several vaccines not included in the previous document, products with heightened stability characteristics, new combination vaccines which may behave differently in terms of temperature sensitivity compared to the individual components, and products from an increased number of manufacturers, including many from developing countries. Part III focuses on other vaccines which are being used in some immunization programmes, and may be more used in the future. Part IV provides a summary taking into consideration the future evolution of the cold chain and of future vaccines, and attempting to predict applicability of the information provided here to the immunization worker in the field.
Щодо необхідності створення умов для проведення щеплень проти дифтерії та правця, проти COVID-19 осіб зі складу сил територіальної оборони та добровольчих формувань територіальних громад за їх зверненням незалежно від їх територіальної приналежності та від наявності декларації про вибір лікаря.
pdf, 346 КБПам’ятку розроблено Європейським бюро ВООЗ, МОЗ України та Центром громадського здоров'я МОЗ України
pdf, 629 КБСтратегія розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, на період до 2030 року, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 червня 2023 року.
Готові сценарії можна використовувати для проведення занять чи уроків на тему вакцинації в дитячих садках та школах. Сценарії включають вікторини та загадки для дітей різного віку та посилання на відеоматеріали. Наведені матеріали затверджені робочими групами та використовуються в громадах-учасницях в рамках проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров'я”. Сценарії є типовими.
Оновлена дорожня карта з вакцинації проти COVID-19, підготовлена стратегічною консультативною групою експертів з імунізації (SAGE) Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ). Мова документу - англійська.
pdf, 1 МБПосібник допоможе медпрацівникам ефективніше консультувати батьків з питань вакцинації проти поліомієліту; він містить достовірну інформацію про імунопрофілактики. а також дані з поведінкової науки. Видання розроблено фахівцями Дитячого фонду ООН UNICEF.
pdf, 1 МБВідповіді на найпоширеніші питання про кір та його профілактику шляхом вакцинації. Матеріал підготовлено Unicef Ukraine.
pdf, 1 МБВ зручній наочній формі посібник підсумовує для медичних працівників інформацію з введення вакцин, їхнього збергігання та менеджменту післявакцинальних реакцій. Інформацію підготовлено згідно з глобальними рекомендаціями Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) за сприяння Європейського Бюро ВООЗ, МОЗ України, ЦГЗ України, НСЗУ, Центру розвитку медсестринства МОЗ
pdf, 2 МБГрупа провідних медичних експертів (Ф. І. Лапій, С. О. Дубров, І. М. Волошина) відповідає на найпоширеніші питання про вакцинацію від COVID-19. Ліфлет розроблено за сприяння Міністерства охорони здоров'я України.
pdf, 942 КБКазка-розмальовка в доступній формі пояснює дітям, як працюють вакцини від поліомієліту і чому вони важливі. Книгу виданого з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом за сприяння UNICEF та Rotary Україна.
pdf, 14 МБ