Що краще: щепити дитину бюджетною чи покупною вакциною? Пояснює лікар
Читачі Національного порталу з імунізації продовжуть ставити свої питання експертам ресурсу в розділі “Запитай про вакцинацію в експерта“. Одне з питань, які ми нещодавно отримали, звучало так:
Чи безпечно колоти безкоштовні щеплення? Яка вакцина для дитини краще платна чи безкоштовна? Можна пояснення від лікаря для мами. Дякую
На це питання нашої читачки відповіла Віра Сем’янчук, лікар-педіатр, дитячий алерголог, дитячий імунолог, к.м.н.
“Усі вакцини, які пройшли реєстрацію і дозволені до використання в Україні, є безпечними. Вони можуть дещо відрізнятись за складом, але залишаються високоефективними.
Вакцини, які містять цільноклітинний кашлюк (вакцини АКДП, закуплена за кошти державного бюджету) містять більшу кількість антигенів (тобто білкових частинок, на які виробляється імунна відповідь). У звʼязку з цим частіше виникає місцева реакція у місці введення (набряк, почервоніння, біль у кінцівці) та загальна реакція з підвищенням температури. Однак ці реакції безпечні та не призводять до віддалених наслідків.
Також більшість вакцин проти одного й того самого збудника є взаємозамінними, якщо нема можливості ввести вакцину попереднього виробника.
Однією з переваг платних вакцин є багатокомпонентність (тобто одномоментно введення в 1 інʼєкції захисту від 6 збудників).
Також багато вакцин, які у нас не входять в календар вакцинації, але є обов’язковими в інших країнах, є платними в Україні. Тож, зекономивши кошти та отримавши календарні вакцини бюджетним коштом, можна придбати ці вакцини”.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації.
Фото надано Вірою Сем’янчук.
Інші новини
В Києві пройшов круглий стіл “Імунопрофілактика інфекційних захворювань у осіб після трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин”
Спогади лікарів про пандемію COVID-19. Частина 3
“Гарячі” запитання про вакцинацію: роз’яснює Федір Лапій
У Чернівецькій області зареєстровано спалах кору
Спогади лікарів про пандемію COVID-19. Частина 2
Спогади лікарів про пандемію COVID-19. Частина 1