Як мотивувати батьків вакцинувати своїх дітей, чи варто ходити на “інфекційні вечірки” та чому щеплення в умовах війни є надважливими? Роз’яснення експертів.
Нещодавно редакція Національного порталу з імунізації завітала до Одеси та їй пощастило зустрітися з Катериною Гурієнко. Пані Катерина не лише лікар-педіатр, кандидат медичних наук, а ще й мама двох чудових дітей, яка відома серед медичної та батьківської спільнот активною провакцинальною позицією. Тому ми вирішили отримати у Катерини відповіді на декілька запитань щодо вакцинації, які неодноразово читачі надсилали нам у директ. Що вийшло із нашої бесіди, читайте в інтерв’ю.
Чи варто ходити на “інфекційні вечірки”?
Коли я чую, що йде мова про так звані «інфекційні вечірки», то я не можу цього зрозуміти ані як лікар, ані як мати, ані як сучасна людина, бо особисто для мене участь дитини в таких вечірках означає свідомий вибір матері наражати свою дитину на небезпеку. Декілька століть тому ще можна було виправдати такі заходи браком знань та недоступністю інформації, але зараз, коли батьки можуть отримати доказові знання самостійно чи звернутися до свого сімейного лікаря за роз’ясненнями, участь дітей в таких вечірках є абсолютно незрозумілими для мене.
На щастя, нечасто зараз зустрічаю інформацію про організацію таких вечірок, але все ж вона є, і це говорить лише про одне – що ще є батьки, з якими треба працювати, інформувати та пояснювати, що таке доказова медицина.
Як мотивувати батьків вакцинувати своїх дітей. Лайфхаки.
З мого досвіду дуже мотивує іншого, коли ти наводиш власний приклад: «Я вакцинована, мої діти вакциновані і моя родина вся вакцинована». Після цього зовсім по-іншому вибудовується розмова з батьками, які проти вакцинації. Важливо це підкреслити, що ти не лише декларуєш провакцинальну позицію, а й сама її дотримуєшся.
Також дуже важливо, коли лікар попереджає, що на щеплення у дитини може бути реакція. І варто акцентувати увагу на цих терезах: «ви маєте вибір, чи хвороба з ускладненнями та можливою госпіталізацією/летальністю, чи тимчасова реакція на щеплення, яка мине через один чи декілька днів залежно від виду щеплення». Якщо саме так говорити батькам, то більшість розуміють, що щеплення – це єдиний вірний вибір задля безпеки їхньої дитини.
Чому щеплення в умовах війни є надважливим?
Батьки повинні зрозуміти, що в умовах війни робити щеплення собі і дітям є важливим і не лише тому, що є високий ризик інфікування за умов скупчення в бомбосховищах, а й тому, що зараз медичний персонал задіяний у напрямку лікування та відновлення наших бійців. Зараз система зорієнтована на підтримку здоров’я наших бійців, і тому може бути такий випадок, що в інфекційній лікарні, наприклад, не буде навіть місця, аби госпіталізувати ваших дітей і вилікувати їх, бо ліжка будуть віддані під стаціонари для українських воїнів. Ризик такої ситуації є. І якщо ви свідомі батьки, ви повинні його враховувати й захистити від інфекцій себе та своїх дітей.
Нагадаю, що дорослим обов’язково треба отримати щеплення від дифтерії та правця, яке робиться кожні 10 років; від грипу, бо вже маємо епідсезон, та поновити щеплення від СOVID-19.
Вакцинуйтесь! Вакцинація – це безпека!
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Фото Івана Страхова з архіву Катерини Гурієнко
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?