На Вінничині скасували “надзвичайну ситуацію”, оголошену через спалах гепатиту А – ЦГЗ
На Вінниччині скасували “надзвичайну ситуацію”, оголошену через спалах вірусного гепатиту А, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Про це повідомив очільник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов. Він нагадав, що режим НС був оголошений в області 30 жовтня 2023 року.
“На сьогодні 30 хворих доліковується стаціонарно. Це ті, хто виходять зі стадії загострення і будуть виписуватися. Залучено 11% від всього ліжкового фонду області. Вважаю, що галузь охорони здоров’я справилася зі своїм завданням”, – написав Борзов.
Медичне спостереження за контактними особами у вогнищах гепатиту А продовжується.
За інформацією ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб” станом на 12 грудня 2023 року на території області було зафіксовано 2 нових випадки захворювання на гепатит А, на стаціонарному лікуванні перебувають 29 пацієнтів.
Також було доручено ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області посилити нагляд за об’єктами епідемічного ризику, серед персоналу яких виявлені хворі на вірусний гепатит А.
Як повідомлялося, раніше спалах гепатиту А на Вінниччині було визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня. У регіоні було посилено протиепідемічні заходи: тимчасово обмежили продаж товарів домашнього виробництва на ринках. На підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення та продуктами харчування, було проведено додаткові перевірки.
Довідково: вірусний гепатит А — це захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.
Основні факти про гепатит А:
- Вірус гепатиту А (ВГА) передається внаслідок вживання забруднених харчів або води.
- Ризик інфікування ВГA пов’язаний з відсутністю безпечної води і поганими санітарією та гігієною (наприклад, через брудні руки).
- ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб.
- Майже всі інфіковані повністю одужують від ВГА, однак зрідка бувають випадки, коли захворілі помирають від фульмінантної (блискавичної) форми ВГА.
- Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет.
- Для профілактики інфікування ВГА існують безпечні та ефективні вакцини.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?