- Головна
- Новини вакцинації
- Що треба знати про грип? Роз’яснює МОЗ
Що треба знати про грип? Роз’яснює МОЗ

Сезон грипу триває, тож Міністерство охорони здоров’я нагадало, що кожен має знати про цю небезпечну хворобу.
- Вірус грипу уражає передусім верхні дихальні шляхи та легені і на додачу – безпосередньо серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин. Це показали нещодавні дослідження в Університеті штату Огайо (США). Саме тому найпоширенішими ускладненнями грипу є запалення легень (пневмонія), серцева недостатність і тромбози.
- Найбільше ризикують мати важкий перебіг і навіть летальне завершення грипу такі категорії людей: вагітні, діти до 5 років, особи понад за 60-65 років, пацієнти з хронічними захворюваннями.
- Вірус грипу мінливий, часто “перевдягається” і стає невпізнаваним для нашої імунної системи. З огляду на цю мінливість щеплення від грипу варто робити щосезону.
- Лікування грипу – передусім постільний режим, пиття теплих напоїв і достатній сон. Нагадаємо, що “противірусні”, “імуностимулятори”, інтерферон чи антибіотики не допоможуть подолати грип. В Україні зареєстровано специфічні ліки для лікування грипу – вони досить дорогі і є далеко не в кожній аптеці. Ліків для запобігання грипу й застуді не існує, хай би що казала реклама.
Єдине, що захищає від важкого перебігу хвороби, – вакцинація. Тож:
- Запишіться до свого сімейного лікаря та отримайте рецепт на вакцину (в Україні відпуск вакцини в аптеках передбачений за рецептом).
- Дізнайтеся, в якій аптеці є вакцина від грипу.
- Безпосередньо перед призначеною процедурою вакцинації візьміть сумку-холодильник або термобокс (якщо не маєте такої, то її часто можна позичити під заставу в аптеці або в поліклініці: зателефонуйте та уточніть, чи є така можливість), придбайте вакцину в аптеці та зробіть щеплення в кабінеті щеплень за направленням лікаря.
- Щеплення проти грипу та COVID-19 можна робити одночасно – в плечі обох рук.
Згідно даних МОЗ, з 2 жовтня по 10 грудня 2023 на ГРВІ (включно з грипом та COVID-19) перехворіло 1,5 млн осіб, що на 39,3% більше аналогічного періоду сезону 2022-2023 років.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова