Кампанія з вакцинації проти грипу стартувала в Києві
В Україні стартувала кампанія з вакцинації проти груп пацієнтів з груп медичного ризику. З нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку вакцинація розпочалась у Рівному серед онкохворих людей — в обласному протипухлинному центрі. Отримати безоплатні щеплення мали змогу пацієнти та працівники медичного закладу.
7 лютого кампанія розпочалася в столиці. Згідно з інформацією, наданою ДУ “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” на запит редакції, в Національному інституті раку відбулася вакцинація проти грипу, COVID-19, дифтерії та правця пацієнтів, які не мають протипоказань до щеплень, та працівників медичного закладу. Вакцинацію організовано за сприяння Центру громадського здоров’я та підтримки Київського міського центру контролю та профілактики хвороб. Вакцинальною бригадою КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Шевченківського району м. Києва було щеплено 95 осіб з числа медичних працівників Національного Інституту раку. Зокрема, проти грипу щеплено 34 особи, проти COVID-19 – 33 особи, проти дифтерії та правця -28 осіб.
“Грип — це вірусне захворювання, яке може призвести до ускладнень. За перших симптомів грипу важливо звернутися до лікаря.
Найкращий засіб профілактики цього захворювання – це щорічна вакцинація. Вона зменшує ризики захворіти на грип, мінімізує ймовірність серйозних ускладнень, таких як пневмонія, яка може навіть призвести до смерті, та серцева недостатність.
Оптимальний час для вакцинації – напередодні сезону грипу. Проте якщо у вас не було можливості отримати щеплення у цей період, ви можете це зробити упродовж усього сезону. Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих.
До груп ризику належать: медичні працівники, літні люди, люди з хронічними захворюваннями, вагітні жінки та діти.
Щоб отримати вакцину проти грипу, зверніться до свого сімейного лікаря. Лікар проводить огляд і, якщо немає протипоказань, допускає пацієнта до введення вакцини. Введення вакцини відбувається в кабінеті вакцинації.
Наразі в м. Києві вакцина від грипу «Ваксігрип» доступна в 15 КНП «Центри первинної медико-санітарної допомоги» Дарницького, Дніпровського, Деснянського, Оболонського, Печерського, Подільського, Святошинського, Солом’янського районів”, – коментує фахівчиня відділу імунопрофілактики ДУ “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Мирослава Войцеховська.
Як повідомляють в Київському міському ЦКПХ, в м.Києві вакцина проти грипу доступна в таких медичних закладах:
КНП “ЦПМСД № 1” Дарницького району,
КНП “ЦПМСД № 2” Дарницького району,
КНП “ЦПМСД № 3” Дарницького району,
КНП “ЦПМСД № 2” Деснянського району,
КНП “ЦПМСД № 3” Деснянського району,
КНП “ЦПМСД № 4” Деснянського району,
КНП “ЦПМСД № 1” Дніпровського району,
КНП “ЦПМСД № 2” Дніпровського району,
КНП “ЦПМСД № 3” Дніпровського району,
КНП “ЦПМСД № 1” Оболонського району,
КНП “ЦПМСД № 2” Оболонського району,
КНП “ЦПМСД” Печерського району,
КНП “ЦПМСД № 1” Подільського району,
КНП “ЦПМСД № 3” Святошинського району,
КНП “ЦПМСД № 1” Солом’янського району.
Кількість вакцини обмежена, тож за щепленням варто звернутися якнайшвидше.
Важливо розуміти, що отримати щеплення ще не пізно, адже сезон захворюваності продовжуватиметься орієнтовано до квітня. Вакцинація проти грипу ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби, госпіталізації та смерті. Якщо ваші близькі належать до групи ризику тяжкого перебігу грипу, захистіть їх – допоможіть їм отримати щеплення проти небезпечної хвороби.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Фото надані ДУ “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?