МОЗ оновило рекомендації з використання омікрон-специфічної вакцини
Згідно з повідомленням Міністерства охорони здоров’я України, оновлено рекомендації проведення щеплень двовалентною омікрон-специфічною вакциною проти COVID-19.
Якщо раніше ця вакцина була схвалена лише для проведення бустерних щеплень, то відтепер нею можуть проводитись й первинні щеплення. Таким чином, тепер навіть раніше не щеплені проти коронавірусної хвороби особи можуть бути вакциновані омікрон-специфічною вакциною.
Наразі базовий курс щеплень проти COVID-19 складається з трьох доз вакцини: двох первинних доз та однієї бустерної дози. Групам ризику (людям віком 60+, пацієнтам з супутніми захворюваннями, вагітним, медичним працівникам) рекомендовані додаткові бустерні дози, якщо від введення попередньої дози минуло від 6 місяців.
«Двовалентна» у назві вакцини означає, що вона містить мРНК двох варіантів — «оригінального» та «Омікрон». Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму коронавірусу «Омікрон».
Зміни затверджені наказом МОЗ від 29 лютого 2024 року №346.
За статистикою, на початок березня 2024 року в Україні зафіксовано понад 5,5 млн випадків захворювання на коронавірус. Від початку вакцинальної кампанії проти COVID-19 в країні проведено 35 830 644 щеплення.
“Щотижня ми втрачаємо приблизно 50 людей від підтвердженого COVID-19. Це люди з групи ризику, які не просто мали бути вакциновані, а вже й отримати додаткові дози. Я кажу про громадян від 60 років, а особливо 75+. Це група найвищого ризику”, – зазначає голова Національної технічної групи експертів експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.
МОЗ нагадує: наразі всі області забезпечені вакциною проти COVID-19. Щеплення проти COVID-19 у 2024 році залишаються безоплатними для всіх українців. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у медзакладах.
Зміни щодо вакцинації проти COVID-19, запроваджені МОЗ, а також ситуацію з захворюваністю на коронавірусні хворобу кореспондентам Суспільного розповіла головна санітарна лікарка Кіровограадської області Надія Оперчук.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?