Точка здоров’я. Успішний кейс з імунізації Житомирського ОЦКПХ
Продовжуємо ділитися з вами найуспішнішими кейсами в напрямку імунізації від керівників обласних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ). Сьогодні про свій досвід організації ефективних виїзних заходів з імунопрофілатики розповідає Іван Киричук, в.о. генерального директора ДУ “Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.
Пане Іване, розкажіть, будь ласка, про успішний кейс з напрямку “Імунізація”, яким Ви пишаєтесь як керівник ЦКПХ?
Одним з успішних кейсів Центру вважаю організацію профілактичних заходів «Точка здоров’я» у територіальних громадах області.
Таким показовим заходом в рамках проєкту за підтримки КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Баранівської міської ради» стало проведення на базі ліцею №1 м. Баранівка інформаційно-роз’яснювальної роботи на тему імунопрофілактики для педагогів та інших мешканців міста. Після профілактичної бесіди про важливість вакцинації та небезпечні ускладнення, які можуть виникати після перенесення інфекційних захворювань, проведеної нашими фахівцями, було щеплено від дифтерії та правця 28 педагогів.
Другим показовим заходом було відвідування пункту тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб у Попільнянській територіальній громаді. Нині тут проживають понад 50 переселенців з Донбасу, які прибули в с. Красногірку в січні та лютому нинішнього року. Фахівці нашого Центру провели профілактичні бесіди, а медики Попільнянського ЦПМСД вакцинували бажаючих проживаючих у центрі осіб: дорослих – від дифтерії і правця, дітей – від поліомієліту. Загалом було вакциновано 22 особи, в тому числі 3 дитини.
Чи є цей кейс важливим для населення всієї області? Як Ви вважаєте?
На мою думку, такі заходи для населення дуже важливі. Ми дбаємо про збереження здоров’я громадян нашого регіону. Своєчасна профілактика інфекційних хвороб є одним з найуспішніших і економічно ефективних заходів у сфері громадського здоров’я, який, в свою чергу, допомагає знизити рівень захворюваності, смертності та інвалідизації, зменшити відсоток неімунного прошарку серед населення, сформувати колективний імунітет та зменшити витрати системи охорони здоров’я на лікування інфекційних хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцинації.
Чи зіткнулися Ви з труднощами, аби реалізувати цей кейс?
При організації таких масових заходів завжди можуть виникати труднощі, бо робота з людьми вимагає різнобічних підходів, врахування всіх можливих поглядів та думок.
Але при побудові конструктивного діалогу з зацікавленими сторонами та використанні комунікаційних навичок завжди можна знайти компроміс та досягти високих результатів.
Які керівницькі якості стали Вам у нагоді для того, аби подолати виклики на шляху до реалізації цього проєкту, і чому Ви навчилися?
Справжній керівник повинен завжди планувати свою роботу і здійснювати свої плани. Лідер, який керується здогадками, не спираючись на конкретні плани, які можна реалізувати, нагадує корабель без керма. Рано чи пізно він зіштовхнеться зі скелями.
Також керівник повинен завжди підтримувати свою команду, враховувати їхні ідеї та погляди, а також допомогати в розвитку й навчанні.
Що б Ви побажали іншим керівникам ЦКПХ, аби успішно лупати сю скелю далі?
Іншим керівникам ЦКПХ бажаю вірити в свій колектив, в своїх фахівців, завжди бути готовим узяти на себе відповідальність та підставити своє плече, ну й, звісно, ніколи не зупинятися на досягнутому!
Інтерв’ю підготовлено з нагоди Європейського тижня імунізації-2024 в межах спільного проєкту Національного порталу з імунізації з обласними центрами контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), який реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Спілкувалася Марія Калмикова, головна редакторка Національного порталу з імунізації
Фото надані ДУ “Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на запит редакції Національного порталу з імунізації
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік