- Головна
- Новини вакцинації
- Вакцинацію під час війни обговорили під час Національного діалогу до Всесвітнього тижня імунізації
Вакцинацію під час війни обговорили під час Національного діалогу до Всесвітнього тижня імунізації

Круглий стіл “Національний діалог до Всесвітнього тижня імунізації” пройшов у Києві за участі представників Центру громадського здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України та міжнародних партнерів. Учасники говорили про вакцинацію в умовах воєнних дій, як збільшити охоплення дітей і дорослих профілактичними щепленнями та зробити вакцинацію доступною для всіх мешканців країни.
У 2023 році всі показники охоплення вакцинацією почали зростати. Значний прогрес було досягнуто у щепленнях від кору, паротиту і краснухи – вакциновано 92,4% однорічок та 87,3% шестирічок. Це результат кампанії, що надолужувала пропущені щеплення.
«На сьогодні в Україні працює 2 464 заклади усіх форм власності, у яких діти й дорослі можуть безоплатно отримати щеплення за національним календарем. Усі вони повністю забезпечені якісними та безпечними вакцинами. Наша мета — спільними зусиллями сформувати систему, у якій кожна людина, незалежно від віку й місця проживання, повною мірою усвідомлює та користується перевагами вакцинації, щоб підтримувати своє здоров’я та благополуччя», — розповів учасникам керівник Центру громадського здоров`я Михайло Росада.
Серед основних причин недостатніх рівнів охоплення щепленнями: переселення людей в межах України та за кордон, зміна пріоритетів, адже порівняно із воєнними загрозами життю інфекційні захворювання не сприймають як ризик, а також недовіра до вакцинації через фейки та міфи.
Заступник Міністра охорони здоров`я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначив про забезпечення безперебійної наявості вакцин для рутинної вакцинації у кожній області та заміну 98% холодового обладнання (холодильників та морозильних камер), яке використовується саме для забезпечення вакцинації.
Голова World Health Organization Ukraine д-р Ярно Хабіхт наголосив на ризиках, які постають перед країною та які слід враховувати при довгостроковому плануванні зміцнення програми імунізації.
Про причини, з яких українці не отримують планових щеплень говорив голова Представництва Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine Мунір Мамедзаде, посилаючись на дослідження на тему імунізації за 2023 рік.
Представники проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Розбудова стійкої системи громадського здоровʼя» говорили про роль мобільних команд як інструменту розширення доступу до вакцинації в умовах невизначеності.
Представники проєкту USAID SAFEMed розповідали про досвід у підтримці розбудови потенціалу ланцюгів постачання вакцин.
Участь у Національному діалозі взяли заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, генеральний директор Центру громадського здоров`я Михайло Росада, голова Бюро Всесвітньої організації охорони здоров`я в Україні Ярно Хабіхт, голова Представництва Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій, представник ГС “Коаліція за вакцинацію” Сергій Завадський, а також представники професійної спільноти, науковці, експерти.
“Я звернув увагу присутніх на важливість спільної роботи по посиленню провакцинальних настроїв населення в громадах, і тому, яку важливу роль в цьому відіграють громадські організації, і зокрема наша Коаліція, яка зараз вже об’єднує 76 різних організацій та проєктів. Наша активність на місцях є постійною, і ми готові покращувати співпрацю зі всіма зацікавленими, – розповідає Сергій Завадський. – Також звернув увагу учасників, що нещодавно виповнився рік від запуску в роботу Національного порталу з імунізації, що є гарним інструментом для поширення серед медичних працівників та населення об’єктивної інформації про вакцини та вакцинацію. Щиро дякую представникам МОЗ України та ЦГЗ України за плани щодо ще більш активної співпраці з нашим ресурсом”
(справа наліво) Голова Департаменту міжнародних зв’язків ГС “Коалція за вакцинацію” Сергій Завадський, членкиня Академії Сімейної медицини України Ірина Волошина та голова НТГЕІ Федір Лапій
Для того щоб спонукати якомога більше людей робити планові щеплення дітей та вакцинуватися самим, учасники зустрічі домовились розробити спільний проєкт резолюції про синхронізацію діяльності в сфері імунізації.
Інші новини
Сучасна система зберігання вакцин за умов «холодового ланцюга» та посилення лабораторного потенціалу на рівні регіонів
Вірус папіломи людини. Чому вакцинація в підлітковому віці – найкращий захист
Міфи та правда про туберкульоз
Вебінар “Батьківство без стресу” пройшов на платформі Національного порталу з імунізації
Профілактична вакцинація проти сказу
Зимова Школа Вакцинації-2025 пройшла в Закарпатській області