Вакцинацію під час війни обговорили під час Національного діалогу до Всесвітнього тижня імунізації
Круглий стіл “Національний діалог до Всесвітнього тижня імунізації” пройшов у Києві за участі представників Центру громадського здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України та міжнародних партнерів. Учасники говорили про вакцинацію в умовах воєнних дій, як збільшити охоплення дітей і дорослих профілактичними щепленнями та зробити вакцинацію доступною для всіх мешканців країни.
У 2023 році всі показники охоплення вакцинацією почали зростати. Значний прогрес було досягнуто у щепленнях від кору, паротиту і краснухи – вакциновано 92,4% однорічок та 87,3% шестирічок. Це результат кампанії, що надолужувала пропущені щеплення.
«На сьогодні в Україні працює 2 464 заклади усіх форм власності, у яких діти й дорослі можуть безоплатно отримати щеплення за національним календарем. Усі вони повністю забезпечені якісними та безпечними вакцинами. Наша мета — спільними зусиллями сформувати систему, у якій кожна людина, незалежно від віку й місця проживання, повною мірою усвідомлює та користується перевагами вакцинації, щоб підтримувати своє здоров’я та благополуччя», — розповів учасникам керівник Центру громадського здоров`я Михайло Росада.
Серед основних причин недостатніх рівнів охоплення щепленнями: переселення людей в межах України та за кордон, зміна пріоритетів, адже порівняно із воєнними загрозами життю інфекційні захворювання не сприймають як ризик, а також недовіра до вакцинації через фейки та міфи.
Заступник Міністра охорони здоров`я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначив про забезпечення безперебійної наявості вакцин для рутинної вакцинації у кожній області та заміну 98% холодового обладнання (холодильників та морозильних камер), яке використовується саме для забезпечення вакцинації.
Голова World Health Organization Ukraine д-р Ярно Хабіхт наголосив на ризиках, які постають перед країною та які слід враховувати при довгостроковому плануванні зміцнення програми імунізації.
Про причини, з яких українці не отримують планових щеплень говорив голова Представництва Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine Мунір Мамедзаде, посилаючись на дослідження на тему імунізації за 2023 рік.
Представники проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Розбудова стійкої системи громадського здоровʼя» говорили про роль мобільних команд як інструменту розширення доступу до вакцинації в умовах невизначеності.
Представники проєкту USAID SAFEMed розповідали про досвід у підтримці розбудови потенціалу ланцюгів постачання вакцин.
Участь у Національному діалозі взяли заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, генеральний директор Центру громадського здоров`я Михайло Росада, голова Бюро Всесвітньої організації охорони здоров`я в Україні Ярно Хабіхт, голова Представництва Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій, представник ГС “Коаліція за вакцинацію” Сергій Завадський, а також представники професійної спільноти, науковці, експерти.
“Я звернув увагу присутніх на важливість спільної роботи по посиленню провакцинальних настроїв населення в громадах, і тому, яку важливу роль в цьому відіграють громадські організації, і зокрема наша Коаліція, яка зараз вже об’єднує 76 різних організацій та проєктів. Наша активність на місцях є постійною, і ми готові покращувати співпрацю зі всіма зацікавленими, – розповідає Сергій Завадський. – Також звернув увагу учасників, що нещодавно виповнився рік від запуску в роботу Національного порталу з імунізації, що є гарним інструментом для поширення серед медичних працівників та населення об’єктивної інформації про вакцини та вакцинацію. Щиро дякую представникам МОЗ України та ЦГЗ України за плани щодо ще більш активної співпраці з нашим ресурсом”
Для того щоб спонукати якомога більше людей робити планові щеплення дітей та вакцинуватися самим, учасники зустрічі домовились розробити спільний проєкт резолюції про синхронізацію діяльності в сфері імунізації.
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік