Містечка здоров’я. Успішний кейс з імунізації Київського ОЦКПХ
Продовжуємо ділитися з вами найуспішнішими кейсами в напрямку імунізації від обласних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ). Сьогодні успішним досвідом організації масових інформаційно-оздоровчих заходів ділиться Наталія Родина, генеральний директор ДУ “Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Пані Наталіє, назвіть, будь ласка, один успішний кейс з напрямку “імунізація”, яким Ви пишаєтесь як керівник ЦКПХ?
Вважаю одним з напрацьованих кейсів у напрямку профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб, у тому числі імунопрофілактики, організація проведення в різних населених пунктах територіальних громад області, у тому числі віддалених, інформаційно-оздоровчих заходів – «Містечка здоров’я» за активної участі фахівців Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб із залученням спеціалістів центрів первинної медико-санітарної допомоги, органів місцевого самоврядування, Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку медицини» (ICF «Contribution to Medicine Development»), інших зацікавлених установ та організацій. Під час «Містечок здоров’я» проводяться різноманітні інформаційні та комунікаційні заходи з поширенням серед відвідувачів (щоразу охоплюється 100-300 осіб) інформаційних друкованих матеріалів щодо важливості та необхідності проведення вакцинації, здорового способу життя, проводиться скринінгове анкетування відвідувачів заходу щодо ризиків захворіти на різні хвороби, консультування з питань вакцинації та профілактики інфекцій, яким можна запобігти за допомогою вакцинопрофілактики, проводиться вакцинація дорослого населення проти небезпечних захворювань, таких як правець, дифтерія, COVID-19. Крім того, відвідувачі цих заходів отримують ряд медичних послуг (консультації сімейного лікаря, офтальмолога та ендокринолога; вимірювання артеріального тиску, рівня глюкози крові, визначення індексу маси тіла тощо). За допомогою цієї кампанії ми змогли не лише забезпечити захист багатьох громадян шляхом вакцинації, але й підвищити загальний рівень усвідомлення її важливості та необхідності.
Чи є цей кейс важливим для населення всієї області? Як Ви вважаєте?
Думаю, що цей кейс є важливим для населення всієї області. Інформаційно-оздоровчі заходи, які були проведені під час організації «Містечок здоров’я», спрямовані на попередження інфекційних та неінфекційних хвороб, що мають великий вплив на здоров’я громадян. Послуги, надані під час заходу, стали доступними для широкого кола осіб, що відображає його важливість для всієї області.
Чи зіткнулися Ви з труднощами, аби його реалізувати?
Незважаючи на позитивні результати, реалізація цього заходу не була без труднощів. Організація та координація роботи з різними партнерами та медичними установами вимагала докладання значних зусиль та ресурсів.
Які керівницькі якості стали Вам у нагоді для того, аби подолати виклики на шляху до його реалізації, і чому Ви навчилися?
Успішна реалізація цього заходу вимагала від мене як керівника вміння ефективно комунікувати з партнерами та медичними установами області, керівниками органів місцевого самоврядування (територіальних громад),здатність приймати оперативні та обґрунтовані рішення, а також організаційні навички для координації дій різних сторін.
Що б Ви побажали іншим керівникам та спіробітникам ЦКПХ, аби надалі удосконалювати цей напрям діяльності?
Я вважаю, що кожен керівник ЦКПХ має власний достатній досвід, своє бачення і розуміння, як удосконалювати цей напрям діяльності, виходячи з наявних можливостей і конкретних регіональних особливостей. Хочу побажати всім і собі, в першу чергу, не зупинятися і удосконалювати роботу з імунопрофілактики, як одного з найважливіших напрямків діяльності центру контролю та профілактики хвороб у сфері громадського здоров’я з усвідомленням того, що вакцинація – це можливість запобігти небезпечним інфекційним захворюванням і важким ускладненням, забезпечити епідемічне благополуччя населення області.
Інтерв’ю підготовлено з нагоди Європейського тижня імунізації-2024 в межах спільного проєкту Національного порталу з імунізації з обласними центрами контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), який реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Спілкувалася Марія Калмикова, головна редакторка Національного порталу з імунізації
Фото надані ДУ “Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на запит редакції Національного порталу з імунізації
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік