20 дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали щеплення проти пневмококу в Рівному
День захисту дітей – привід поділитися важливою історією успіху з Рівненської області. Це історія про справжню турботу та небайдужість. 23 травня 20 дітей, що обслуговуються в Центрі реабілітації для дітей у Рівному при Рівненському обласному спеціалізованому будинку дитини, отримали щеплення проти пневмококової інфекції коштом благодійників завдяки ініціативі місцевих медичних працівників. Про це на прохання редакції Національного порталу з імунізації розповіла Ірина Іванюк – лікар-педіатр КНП “ЦПМСД “Ювілейний” Рівненської міської ради.
Пані Ірино, розкажіть, будь ласка, чия то була ідея – провести рекомендовану вакцинацію від пневмококової інфекції в Центрі реабілітації?
У мене вже більше року була така мрія: захистити пацієнтів з будинку дитини від пневмококу. Коли я озвучила цю ідею ініціативній групі нашого медичного закладу, її не просто радо підтримали, але й допомогли втілити в реальність. Надзвичайно приємно, що наше керівництво не лише завжди дослуховується до пропозицій працівників, а й допомагає їх реалізувати. Без спільної роботи команди нічого б з цього не вийшло!
Чому було обрано саме рекомендоване щеплення проти пневмококу?
Пневмокок є одним із найпоширеніших збудників пневмоній, отитів, риносинуситів і т. д. Звісно, хотілося захистити малюків, позбавлених батьківського піклування, від цих серйозних захворювань, адже держава наразі забезпечує їх лише обов’язковими щепленнями згідно з Календарем. Тому коли підвернулася можливість закупити цю дороговартісну вакцину за кошти гранту, ми не могли пропустити такий унікальний шанс.
З якими складнощами зіткнулася команда ЦПМСД “Ювілейний” під час реалізації проєкту?
Завдяки узгодженій командній роботі провести такий захід було легше. Ми отримали повну підтримку як від керівництва нашого медзакладу, так і від працівників будинку дитини. Приємно, що жодних упереджень до рекомендованої вакцинації ані в кого з Центру реабілітації не було. Складнощі виникли хіба з тим, аби знайти потрібну кількість доз вакцини і оформити купівлю. Ну і, звісно, «зловити момент» коли всі дітки будуть здоровими, щоб провести вакцинацію за один візит до закладу.
Як було організовано процедуру вакцинації?
Діти отримали щеплення на базі Центру реабілітації. Я як педіатр оглядала дітей, а вакцинувала їх моя прекрасна медична сестра з розширеними повноваженнями Алла Сайко.
“Реалізація цього проєкту для мене є доказом того, що не варто позбуватися мрій через те, що вони можуть виглядати складними та нереалістичними. А також того, що працюючи в команді класних людей втілювати ідеї в життя стає ще реальніше”, – Ірина Іванюк, лікар-педіатр КНП “ЦПМСД “Ювілейний” Рівненської міської ради.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Джерело фото- Фейсбук-сторінка Ірини Іванюк
Інші новини
У Чернівецькій області зареєстровано спалах кору
Спогади лікарів про пандемію COVID-19. Частина 2
Спогади лікарів про пандемію COVID-19. Частина 1
ЮНІСЕФ доставив в Україну 100 000 доз вакцини від дифтерії та правця
Перебіг вакцинальної кампанії від грипу серед когорти дітей віком до 6 років: досвід одеської дитячої поліклініки
В Одесі обговорили стратегію вакцинопрофілактики в Україні