Хвора на правець дитина перебувала на лікуванні понад 3 місяці
Хвора на правець 13-річна дівчинка перебувала на лікуванні в Черкаській обласній дитячій лікарні понад три місяці. Про це повідомляє Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
“Хвора дитина внаслідок важкого стану, за рахунок проявів основного захворювання та неврологічної симптоматики понад три місяці перебувала на лікуванні у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії КНП ‘Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради”, – коментують у Черкаському ЦКПХ.
На початку травня редакція Національного порталу з імунізації спілкувалася про перебіг хвороби у 13-річної жительки Черкаської області з лікарем-неврологом “КНП Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради”. На той момент стан пацієнтки було стабілізовано, і вона проходила реабілітацію у відділенні неврології.
“Завдяки вчасній та професійно наданій медичній допомозі стан хворої дівчинки поліпшився. Наразі дитина вдома у задовільному стані, на стан здоров’я не скаржиться. Але шлях до стабілізації її стану був досить довгим та складним. Медикаментозна седація, штучна вентиляція легень, дороговартісні ліки, тривала реабілітація – ось що пережила дитина. І всіх цих страждань можна було уникнути, якби дівчинка була щеплена”, – наголошують у Черкаському ЦКПХ.
“Хочу донести до батьків, наскільки важливо вакцинувати дітей проти правця, аби не допустити таких ситуацій. Наразі мама дитини вже щиросердно за вакцинацію. Вона зрозуміла на власному досвіді, чим загрожує правець і що все могло закінчитись не так благополучно. Мама визнає повністю, що несе відповідальність за хворобу дитини, хоча спочатку вона сприймала цю інформацію “ в штики” і навіть звинувачувала лікарів у неправильному виборі методів лікування. Слава Богу, що все минулося благополучно для дитини, але ж скільки всього пережили і сама пацієнтка, і мама, і лікарі. Бережіть своїх дітей”, – каже Лілія Липова, дитячий невролог неврологічного відділення “КНП Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради”, що брала безпосередню участь у лікуванні дитини.
Нагадуємо, що єдиний спосіб профілактики правця – це вакцинація. Щеплюватись потрібно не тільки дітям, а й дорослим! Згідно з Національним календарем щеплень, вакцинація дітей проти правця та дифтерії проводиться у віці 2,4, 6 та 18 місяців, 6 та 16 років; надалі ревакцинація дорослих проводиться кожні 10 років. Вакцинація проти дифтерії та правця є безоплатною для пацієнта. Ефективність вакцинації від правця сягає 95%-100%.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік