11-річну дитину госпіталізовано з підозрою на правець на Львівщині
Невакциновану дитину госпіталізували до одного з закладів охорони здоров’я Львівщини з підозрою на правець. Про це повідомляє Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
“Невакцинована дитина, отримавши незначні травми шкірних покривів, не зверталася за медичною допомогою для екстреної профілактики. Звернення відбулося лише після появи симптомів правця (важкість при відкриванні рота та розмові – тризм – біль м’язів спини, гіпертонус всіх м’язів). Проводиться повний комплекс лікувально-діагностичних заходів. Введено з лікувальною метою протиправцевий імуноглобулін. Медики борються за життя дитини”, – кажуть у Львівському ОЦКПХ.
Наскільки вакцинація проти правця ефективна? Чому потрібно регулярно проводити ревакцинацію?
“Вакцина надзвичайно ефективна: згідно з результатами клінічних досліджень, ефективність курсу щеплень проти правця сягає 100%. Але зважаючи на те, що правець – це хвороба, яка зумовлена дією токсину, а вакцина забезпечує утворення антитіл, які будуть нейтралізувати цей токсин, то для підтримання захисту проти правця необхідно проводити ревакцинацію протягом всього життя. Ревакцинація проводиться і в дитячому віці, і протягом всього дорослого життя, аби підтримувати захисний рівень антитіл. Вакцина на сьогоднішній день наявна в Україні в достатній кількості, і варто звернутися до свого лікаря сімейної медицини, аби перевірити, чи нема пропущеної вакцинації, за потреби отримати ревакцинацію й бути захищеним від правця”, – роз’яснює голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), к.м.н., лікар-інфекціоніст Федір Лапій.
Довідково: згідно з Національним календарем щеплень, вакцинація проти правця та дифтерії проводиться у віці 2, 4, 6 та 18 місяців, 6 та 16 років; надалі ревакцинальні дози вводяться кожні 10 років. Вакцинація від правця та дифтерії забезпечується коштом держави і є безоплатною для пацієнтів – як для дітей, так і для дорослих.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?