МОЗ закликає до збільшення охоплення щепленнями проти COVID-19
Міністерство охорони здоров’я України направило керівникам обласних та Київського міського центрів контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України та керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської військових адміністрацій офіційного листа з закликом посилити організаційну та комунікаційну роботу з метою збільшення охоплення вакцинацією від COVID-19, особливо груп ризику. Текст листа наводимо нижче.
“Міністерство охорони здоров’я України (далі – МОЗ) інформує про перегляд рекомендацій щодо проведення щеплень проти COVID-19 в Україні. Оновлені рекомендації були надані Національною технічною групою експертів з питань імунопрофілактики (офіційна заява, згідно з протокольним рішенням НТГЕІ від 11.04.2024 року № 32) та затверджені наказом МОЗ України від 5 серпня 2024 року №1380.
Відповідно до затверджених оновлених рекомендацій з вакцинації проти COVID-19, для дітей віком від 5 років та дорослим, які ніколи раніше не отримували жодного щеплення проти інфекції SARS-CoV-2 та не мають імуносупресії, первинна вакцинація передбачає введення однієї дози вакцини на мРНК платформі.
В Україні реєструється значне погіршення епідемічної ситуації із багатократним зростанням кількості хворих на COVID-19 – з 26 тижня поточного року (223 випадки) до 34 тижня включно (16 027 випадків). Одночасно реєструється значна кількість летальних випадків. Лише з 26.08 по 01.09 цього року 30 осіб із позитивним результатом на SARS-CoV-2 померли. Всі вони не були вакциновані, але мали супутні захворювання ІХС – в 56,7% випадків, 26,7% – хронічні захворювання легень.
Звертаємо вашу увагу на те, що останні наявні статистичні дані по вакцинації від COVID-19 свідчать про поступове зменшення кількості щеплень.
Крім того, неприйнятно низькими лишаються показники охоплення вакцинацією нижче зазначених пріоритетних груп населення:
- медичних працівників;
- працівників соціальної сфери;
- осіб, які проживають у закладах (установах) з надання довгострокового догляду та підтримки та працівники таких закладів (установ);
- людей похилого віку (60 років і старше), включаючи осіб із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID19;
- учителів та інших працівників сфери освіти;
- дорослих (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID-19.
З огляду на вищезазначене, просимо посилити організаційну та комунікаційну роботу з метою збільшення охоплення вакцинацією від COVID19, особливо груп ризику.
Також просимо при формуванні епізоду вакцинації проти COVID-19 обов’язково та коректно вказувати приналежність вакцинованої особи до пріоритетної групи населення”.
Заступник Міністра – головний державний санітарний лікар України Ігор КУЗІН.
Інші новини
Вакцинація в Ірландії очима сімейної лікарки з України
Обов’язкова вакцинація в Україні та світі. Аргументи, цифри, факти
Просто про складне. Профілактика правця
Вакцина від грипу: чи ще з’явиться і чому важливо її отримати?
Стартувала кампанія з безоплатної вакцинації медиків від грипу – МОЗ
Як просувається кампанія з додаткових заходів з імунізації від дифтерії, кашлюку та правця: коментує керівник Одеського обласного ЦКПХ