- Головна
- Новини вакцинації
- Проміжні результати додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця
Проміжні результати додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця

Станом на 01.10.2024 в Україні продовжує зростати охоплення щепленнями проти кашлюку, дифтерії, правця. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.
В Україні тривають додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця (ДЗІ) для груп населення, які пропустили планові щеплення у попередні роки, та яким необхідно їх надолужити.
30% від запланованої кількості осіб отримали щеплення в рамках ДЗІ станом на 01.10.2024. Загалом виконано 467 037 щеплень, у тому числі дітям:
- віком від 1 до 6 років проведено 65 985 щеплень проти кашлюку, дифтерії та правця (37,6% від запланованої кількості у цій віковій групі);
- віком 7–17 років — 71 338 щеплень проти дифтерії та правця (33,2%).
Водночас доросле населення менш активно охоплюється щепленнями в порівнянні з іншими віковими групами. Зроблено 322 582 щеплення проти дифтерії та правця дорослим — 27,7% від визначених на щеплення осіб.
У цілому, проведення кампанії зберігає позитивну динаміку. Місячний приріст охоплення щепленнями по Україні за вересень склав 10,4%.
Фахівці ЦГЗ нагадують, що вся вакцинація за Календарем профілактичних щеплень — безоплатна. Щоб отримати щеплення або вакцинувати свою дитину, необхідно звернутися до педіатра, сімейного лікаря, терапевта або до найближчого закладу охорони здоров’я.
Якщо не пам’ятаєте, чи отримували ви коли-небудь щеплення проти дифтерії, кашлюку, правця, сімейний лікар складе для вас індивідуальний графік вакцинації з дотриманням мінімальних інтервалів.
Інші новини
Профілактична вакцинація проти сказу
Зимова Школа Вакцинації-2025 пройшла в Закарпатській області
Медичні заклади України отримали 100 тисяч доз комбінованої вакцини ПЕНТА-Hib
Хибні протипоказання: чому не варто відкладати вакцинацію
Науково-практична конференція “Мистецтво комунікації: як говорити з пацієнтом про вакцинацію” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Міфи та правда про лихоманку. Роз’яснює сімейна лікарка Оксана Молода