38 500 доз вакцини проти сказу отримала Україна в листопаді
38 500 доз протирабічної вакцини країна отримала в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я. 17 800 доз протирабічної вакцини вже розподілені до усіх регіонів України й доставлені до медзакладів. Наразі кожен регіон забезпечений вакциною проти сказу. Розвезення другої партії протирабічної вакцини – 20 700 доз – почнеться наступного тижня, її до кінця листопаду розвезуть до областей.
У системі охорони здоров’я на рівні медзакладів кожної області визначені центри антирабічної допомоги: вони забезпечені вакцинами, лікарі центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються в разі укусів, подряпин, ослинень тваринами; проводять первинну обробку; призначають та проводять курс антирабічних щеплень за необхідності.
“Для ефективного надання антирабічної допомоги в країні діє мережа центрів надання антирабічної медичної допомоги. До цих центрів спеціально розподіляється антирабічна вакцина, і при зверненні до них буде лікар, який призначить курс лікування. В разі необхідності після огляду лікаря вже з першого дня звернення пацієнт отримає перше або нульове щеплення з п’яти необхідних”. – Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.
Щоб дізнатись, де у вашій області чи місці перебування працюють центри антирабічної допомоги, потрібно звернутись до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
“Від початку року ВООЗ доставила в Україну 39 000 доз вакцини від сказу. Окрім цього, ми підтримуємо уряд в стратегічній роботі через комплексний підхід, що має назву “Єдине здоров’я”. Цей підхід передбачає доступ до щеплення для людей, сприяє вакцинації тварин, навчання для медичних фахівців, покращення епідеміологічного нагляду за сказом і підвищення обізнаності населення щодо сказу та профілактики укусів”. – Ярно Хабіхт, голова Бюро ВООЗ в Україні.
Сказ – це вірусна, смертельна інфекція, розвитку якої у людини можна запобігти, якщо своєчасно провести вакцинацію. Людям вірус сказу зазвичай передається під час укусу заражених тварин, при чому у більшості випадків джерело інфікування – собаки та коти (як безпритульні, так і не вакциновані домашні). Вакцинацію тварин проводять фахівці ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.
Якщо вас укусила чи ослинила тварина (дика, безпритульна, домашня тварина незалежно від даних про її вакцинацію) негайно обробіть місце укусу чи подряпин:
- Ретельно (щонайменше 10-15 хвилин) промивайте місце ураження водою з милом.
- Після промивання та обробки рани накладіть стерильну пов’язку.
- Лікар оцінить ситуацію, об’єм антирабічної допомоги: призначити лише курс вакцинації проти сказу чи, за необхідності, вакцинацію поєднати з введенням антирабічного імуноглобуліну. Навіть потрапляння слини тварини на пошкоджені шкірні покриви може бути показанням до початку лікування. Антирабічні щеплення запобігають виникненню захворювання сказом у 96–99 % випадків.
Інші новини
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік
270 тисяч доз вакцини проти правця та дифтерії доставив в Україну Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ