270 тисяч доз вакцини проти правця та дифтерії доставив в Україну Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ
Дві партії вакцини, а це загалом 270 тисяч доз, в Україну доставив Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ. Вакцини були закуплені коштом уряду Франції та надані Міністерству охорони здоровʼя України. Розподіл вакцини між регіонами вже почався, у листопаді її отримають всі регіони. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України
“З початку повномасштабної війни МОЗ, зокрема й у рамках співпраці з міжнародними партнерами, забезпечує безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області, щоб новонароджені могли отримати всі обовʼязкові щеплення у пологовому, діти та дорослі – зробити їх у медзакладі та під час виїзних сесій вакцинальних команд медиків до громад. Тому в разі, якщо рекомендовані щеплення пропущені, наприклад, через переїзд до іншого міста, батькам варто звернутися до найближчого медзакладу чи сімейного лікаря та надолужити їх”, – Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар України.
З 1 серпня по всій країні, за рішенням Держкомісії з питань ТЕБ та НС, почався додатковий раунд з вакцинації дітей та ревакцинації дорослих проти дифтерії та правця, який триватиме до кінця року. За ініціативи Міністерства охорони здоров’я Центр громадського здоров’я та обласні центри контролю і профілактики захворювань (ЦКПХ), за підтримки ВООЗ та ЮНІСЕФ, почали додаткові заходи з імунізації проти дифтерії та правця в кожній області. За серпень та вересень під час додаткового раунду з імунізації вакцинацію надолужили 65 985 дітей віком до 6 років та 71 338 дітей віком від 7 до 17 років, які пропустили щеплення проти дифтерії та правця раніше. Також 322 582 дорослих протягом серпня-вересня надолужили пропущені щеплення та пройшли ревакцинацію.
“Війна може спричинити прискорене поширення інфекцій. ЮНІСЕФ продовжує закуповувати та доставляти вакцини, щоб захистити дітей від хвороб, яким можна запобігти за допомогою щеплень”, – Дон Маркс, заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні з операційних питань.
МОЗ нагадує, що дорослим рекомендована ревакцинація проти правця та дифтерії кожні десять років. Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях країни, попередньо записавшись у сімейного лікаря. Щеплення проти дифтерії та правця можна робити під час вагітності.
Довідка: Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ робить щеплення доступнішими для кожної дитини, здійснюючи закупівлі вакцин. У 2024 році ЮНІСЕФ за підтримки уряду Японії доставив в Україну 60 тисяч доз PENTA — комбінованої вакцини, яка захищає дітей першого року життя від дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту В та гемофільної інфекції типу b (ХІБ).
Впродовж 2024 року ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоровʼя України закупив 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюка та правця (АКДП), 340 тисяч доз оральної вакцини проти поліомієліту, 403 200 доз омікрон-специфічних вакцин та 52 800 доз педіатричної вакцини проти коронавірусної хвороби виробництва Pfizer, 108 200 доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) за підтримки уряду Японії, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Глобального альянсу з вакцин та імунізації (Gavi). ЮНІСЕФ також співпрацює з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Світовим банком та ініціативою COVAX задля модернізації інфраструктури холодового ланцюга в Україні. Система холодового ланцюга в Україні є надійною та забезпечує ефективне зберігання вакцин.
Інші новини
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік
Стартував конкурс громад для участі в проєкті “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
38 500 доз вакцини проти сказу отримала Україна в листопаді