- Головна
- Новини вакцинації
- Обласні ЦКПХ проведуть додаткові вакцинальні сесії для уникнення спалахів інфекційних хвороб у громадах
Обласні ЦКПХ проведуть додаткові вакцинальні сесії для уникнення спалахів інфекційних хвороб у громадах

Як повідомляє заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, обласні Центри контролю та профілактики хвороб проведуть додаткові вакцинальні сесії в областях для уникнення спалахів інфекційних хвороб у громадах.
За результатами проведеної зустрічі з керівниками обласних Центрів контролю та профілактики хвороб було вирішено провести додаткові раунди з вакцинації з огляду на аналіз охоплення щепленнями у 2024 та епідситуацію в кожній з областей України.
Показник охоплення щепленнями — це один з найважливіших критеріїв відстеження безпеки громадського здоров’я. Якщо графік вакцинації порушено (наприклад, якесь зі щеплень для дитини пропущене), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож батькам необхідно звернутися до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра — спеціаліст допоможе скласти індивідуальний графік щеплень та надолужити вакцинацію, – зазначає Ігор Кузін.
Протягом останніх трьох років Міністерство охорони здоров’я України щорічно ініціює проведення додаткових раундів з імунізації та кампаній з наздоганяючої вакцинації проти інфекційних хвороб, де охоплення щепленнями були критично низькі. У 2022 році відбулася кампанія з форсованої імунізації проти поліомієліту. У 2023 – кампанія з наздоганяючої вакцинації проти кору, паротиту, краснухи, у 2024 – від дифтерії, правця та кашлюка.
Попри це охоплення рутинними щепленнями за результатами минулого року не досягають рекомендованих World Health Organization (WHO) 95%. Загроза спалаху кору цьогоріч зберігаєть, враховуючи завезені випадки кору наприкінці 2024 року та недостатні показники охоплень щепленнями у ряді областей.
Тому будуть сплановані та проведені довакцинації в окремих регіонах, щоб мінімізувати ризики ймовірних спалахів. У віддалених громадах та містах для розширення доступу до послуг з імунопрофілактики і надалі працюватимуть виїзні вакцинальні команди медиків. Заходи мають початися у найближчі кілька місяців, – підсумовує заступник Міністра.
Нагадуємо, що про всі переваги вакцинації для населення різних вікових категорій ви можете дізнатися на Національному порталі з імунізації, а також поставити запитання експертам, які працюють онлайн та надають відповіді на запитання читачів Порталу.
Фото взяті з офіційної Facebook-сторінки Ігоря Кузіна.
Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС “Коаліція за вакцинацію’”.
Інші новини
Запрошуємо на вебінар для батьків “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація”
14-річний нещеплений хлопець помер від правця у Дніпрі
Вакцинація вагітних жінок: ламаємо стереотипи. Науково-практична конференція пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
В МОЗ провели експертну зустріч щодо впровадження змін до Календаря щеплень
Сучасна система зберігання вакцин за умов «холодового ланцюга» та посилення лабораторного потенціалу на рівні регіонів
Вірус папіломи людини. Чому вакцинація в підлітковому віці – найкращий захист