- Головна
- Новини вакцинації
- Спалах гепатиту А зафіксовано в Києві
Спалах гепатиту А зафіксовано в Києві

Серед мешканців мікрорайону Відрадний Солом’янського району міста Києва спостерігається зростання кількості випадків захворювання на вірусний гепатит А. Про це повідомляє Київський міський центр контролю та профілактики хвороб.
Фахівці ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ України» розпочали епідеміологічне розслідування для встановлення причин і обставин виникнення спалаху, а також вживають усіх необхідних протиепідемічних заходів з метою недопущення подальшого поширення захворювання серед населення міста. Про ситуацію поінформовано Департамент охорони здоров’я КМДА та ГУ Держпродспоживслужби у м. Києві.
Станом на 11 травня відомо про 33 осіб, з них 19 дітей. Госпіталізовано 25 осіб, із них 15 дітей. На момент початку спалаху в одному з районів Києва було повідомлено про 15 інфікованих. Завдяки оперативним діям фахівців Київського міського центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), під час епідеміологічного розслідування встановили коло контактних осіб, яких виявилося понад 200. При їхньому обстеженні було виявлено інфікованими ще 18 людей. Фахівці Київського ЦКПХ відібрали проби води для бактеріального, хімічного та вірусологічного дослідження на вірус гепатиту А в 3 навчальних закладах, бутильованої води в укриттях та в 2 бюветних комплексах району – всі досліджені зразки в межах норми. Учні навчальних закладів, у яких зафіксовано хворобу, тимчасово переведені на дистанційну форму навчання.
Що таке вірусний гепатит А?
Вірусний гепатит А — це захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.
Як заразитись гепатитом А?
Шлях інфікування – фекально-оральний, а саме:
- вживання забрудненої води або їжі, що можуть містити невидимі для ока частинок фекалій інфікованих людей;
- недотримання особистої гігієни;
- у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї;
- деякі види сексуальних стосунків.
Як захиститись від гепатиту А? Центр громадського здоров’я МОЗ України радить:
- Дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.
- Пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв.
- Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.
- Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.
- На ринку доступні кілька ін’єкційних інактивованих вакцин проти вірусного гепатиту А, а саме Хаврикс (вакцина від гепатиту А) та Твінрикс (комбінована вакцина проти гепатиту А та гепатиту В). Виробники рекомендують дві дози вакцини для забезпечення більш тривалого захисту після щеплення (5–8 років). Для дітей у віці до одного року ліцензованих вакцин немає.
Схеми вакцинації від гепатиту А зареєстрованими в Україні вакцинами:
Назва вакцини | Від якої інфекції захищає | Схема вакцинації |
Твінрикс | Гепатит А + гепатит В | Діти віком від 1 року до 15 років: дві дози, першу з яких вводять у вибраний день, другу – у проміжку між шостим та дванадцятим місяцями після введення першої дози.
Підлітки віком від 16 років та дорослі: три дози. Першу дозу вводять у вибраний день, другу – через місяць, а третю – через 6 місяців після першої дози |
Хаврикс 720 | Гепатит А | Діти від 1 року та підлітки до 18 років включно: дві дози (друга доза вводиться між 6 і 12 місяцями після введення першої).
Дорослі можуть вакцинуватися вакциною Хаврикс 1440 за тією самою схемою. |
Інші новини
В рамках Коаліції за вакцинацію створено Департмент освітньо-навчальних програм
Як громади можуть змінити хід імунізації: інтерв’ю з доктором Ярно Хабіхтом
Вебінар “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація”пройшов на платформі Національного порталу з імунізації
Запрошуємо на вебінар для батьків “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація”
14-річний нещеплений хлопець помер від правця у Дніпрі
Вакцинація вагітних жінок: ламаємо стереотипи. Науково-практична конференція пройшла на платформі Національного порталу з імунізації