- Головна
- Спецпроєкти
- Український тиждень імунізації 2025
- Український тиждень імунізації-2025: дайджест
Український тиждень імунізації-2025: дайджест

З нагоди Всесвітнього тижня імунізації, а також Європейського та Українського тижнів імунізації, що наближаються, команда ГС “Коаліція за вакцинацію” проводить різноманітні заходи з популяризації вакцинації в громадах. Як і завжди, спектр цих заходів широкий: від спілкування з дітьми в садочках до брифінгів у стінах обласних військових адміністрацій.
Так, на Вінничині тиждень імунізації було відкрито брифінгом для ЗМІ в офіційному прес-центрі Вінницької обласної військової адміністрації. Спікерами виступили заступник директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко, заступник генерального директора Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Загоруйко та голова Вінницького осередку ГО «Батьки за вакцинацію», член ГС «Коаліція за вакцинацію», лікар- епідеміолог Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, лікар-імунолог Наталія Гриньова. “Ми прагнемо доносити правдиву інформацію про щеплення, аби всі розуміли, що вакцинація – це захист”, – зазначила пані Наталія.

Наталія Гриньова на брифінгу у Вінницькій ОВА
Представниця ГС “Коаліція за вакцинацію” не оминула своєю увагою й Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, де зустрілася зі студентами та викладачами. Лікар розповіла про вакцинокеровані інфекції, роль щеплень у збереженні здоров’я, а також поділилася практичними порадами щодо ведення вакцинальної картки дорослого.«Імунізація – це не просто медична процедура, а вияв турботи про майбутнє», – зазначила вона під час зустрічі.

Зустріч з викладачами та студентами Вінницького педагогічного університету
А в Житомирі представницю ГС “Коаліція за вакцинацію” – лікарку-інфекціоністку, керівницю регіонального осередку ГО “Батьки за вакцинацію”, завідувачку відділу моніторингу і оцінки КНП “Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Анну Кухарук – гостинно прийняла Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва. Там пройшла онлайн-зустріч “Вакцинація – запорука здоров’я”, під час якої пані Анна відповіла на найпоширеніші запитання про вакцинацію (Чи є вакцини безпечними? Чи можна вакцинувати вагітних та годуючих жінок? Чи не краще перехворіти, аніж зробити щеплення? Яким хворобам можна запобігти шляхом вакцинації? Чи можна робити дитині одночасно кілька щеплень? Чи потрібно вакцинуватися від поліомієліту, коли в країні спалах цього захворювання? Чи потрібна вакцинація в разі дотримання високого рівня гігієни та санітарії тощо).

Анна Кухарук на онлайн-зустрічі “Вакцинація – запорука здоров’я” в Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва
Не залишилися без уваги й майбутні та діючі медичні працівники. Сімейна лікарка, представниця ГС “Коаліція за вакцинацію” Надія Шубала зустрілася на кафедрі Громадського здоровʼя Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського (ТНМУ) зі студентами, яким розповіла про важливість вакцинації, календар щеплень, рекомендовані вакцини, а також про Національний портал з імунізації.

Надія Шубала під час зустрічі зі студентами Тернопільського національного медичного університету
А керівниця регіонального осередку ГО “Батьки за вакцинацію”, представниця ГС “Коаліція за вакцинацію” Світлана Нікітюк спільно з кафедрою дитячих хвороб та дитячої хірургії ТНМУ організувала інформаційну кампанію з роздачею поліграфії біля Тернопільської обласної дитячої лікарні.

Інформаційна кампанія біля Тернопільської обласної дитячої лікарні за участю Світлани Нікітюк
Проте найбільш вдячна аудиторія – то, безперечно, діти, для яких член ГС “Коаліція за вакцинацію” Дитяча міська поліклініка №6 м.Одеси “Compass” організувала свято “Містечко імунізації” (координувала проведення зустрічі представниця ГС “Коаліція за вакцинацію Ганна Лєснікова, менеджерка зв’язків з громадськістю в “Compass”). Маленькі учасники відповідали на питання про вакцинацію, створювали тематичні малюнки на асфальті, брали участь у творчих майстер-класах та отримували подарунки від партнерів заходу.
Не залишилися без подарунків і дорослі – завдяки партнерам заходу, КНП “Центр первинної медико санітарної допомоги 3” Одеської міської ради, вони мали можливість на місці вакцинуватися проти дифтерії та правця та проти COVID-19. Серед цих дорослих була й головна редакторка національного порталу з імунізації Марія Калмикова, що поновила захист одразу від трьох інфекцій.

Марія Калмикова в процесі вакцинації мобільною бригадою КНП “Центр первинної медико санітарної допомоги 3” Одеської міської ради
Гасло цьогорічного тижня імунізаціЇ: #ІмунізаціяКожного – #ВЛюдськихСилах. Вже протягом 8 років ГС “Коаліція за вакцинацію” з нагоди Тижня імунізації організувала та провела сотні інформаційно-просвітницьких заходів для дітей та дорослих, аби втілити це гасло в життя. Цього року продовжуємо інформувати всі верстви населення про переваги вакцинації. Адже в часи війни збереження здоров’я нації як ніколи важливе. Зараз, коли доступ до медичної допомоги може бути обмеженим через перевантаженість медзакладів, недостатню кількість медзакладів на прифронтових територіях та постійні повітряні тривоги необхідно завчасно подбати про захист від смертельно небезпечних інфекційних хвороб шляхом вакцинації. Попри повномасштабне вторгнення медичні заклади України надають допомогу, включно з вакцинацією, в повному обсязі. Тож захистіть себе та своїх дітей – вакцинуйте їх!
Спецпроєкт “Український тиждень імунізації-2025” здійснюється в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС ‘Коаліція за вакцинацію’.