Науково-практична конференція “Імунопрофілактика у Дніпропетровській області: Виклики, стратегії та практичні підходи”
13 лютого
12:00 - 17:30
Запрошуємо до участі в науково-практичній конференції медичних працівників закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області, дотичних до напрямку вакцинопрофілактики.
Цільова аудиторія:
організація управління охороною здоров’я (лікарі), терапія (лікарі), імунологія (лікарі), алергологія (лікарі), інфекційні хвороби (лікарі), епідеміологія (лікарі), епідеміологія (медсестри/медбрати), педіатрія (лікарі), педіатрія (медсестри/медбрати, акушери, фельдшери), дитячі інфекційні хвороби (лікарі), загальна практика-сімейна медицина (лікарі), сімейна медицина (медсестри/медбрати), організація і управління охороною здоров`я (медсестри/медбрати, акушери, фельдшери).
Формат проведення: онлайн (дистанційна участь у режимі реального часу) на платформі Національного порталу з імунізації.
Дата та час проведення: 13 лютого 2025 року, 12.00 – 17.30 год.
Захід з нарахуванням балів БПР, 5 балів за участь при 80% правильних відповідей на тест за матеріалами онлайн заходу.
Метою навчання є отримання актуальної інформації щодо рутинних та рекомендованих щеплень, оновлення знань щодо нормативно-правової бази з імунізації, оптимізації процесів зберігання та транспортування вакцин, комунікаційних інструментів, а також зміцнення співпраці між медичним та громадським секторами для забезпечення належного рівня охорони здоров’я через імунізацію. Інформація та знання, отримані під час заходу, можуть бути застосовані медичними працівниками під час консультування мешканців громади з метою покращення охоплення рутинними та рекомендованими щепленнями.
Питання порядку денного:
Вітальне слово. Важливість співпраці медичної спільноти з громадським сектором (Сергій Завадський, представник ГС “Коаліція за вакцинацію”).
Презентація заходів проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров`я» у Дніпропетровській області. Національний портал з імунізації як інструмент підтримки в практиці лікарів (Анна Карпова, координаторка проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я” від ГС “Коаліція за вакцинацію” у Дніпропетровській області).
Огляд поточної ситуації щодо реалізації національної програми імунізації в Україні. Оновлення нормативно-правової бази. СОПи з імунізації. Перерозподіл вакцин (Олександр Заіка, керівник програми імунізації МОЗ України).
“Гарячі” питання з вакцинації (Федір Лапій, Голова НТГЕІ, кмн., Доцент кафедри педіатрії, імунології, інфекційних та рідкісних захворювань медичної школи Європейського міжнародного університету).
Оновлення нормативної бази щодо дотримання холодового ланцюга при зберіганні та транспортуванні вакцин (Денис Гапон, експерт з “Холодового ланцюга” ГС “Коаліція за вакцинацію”).
Навчання та комунікаційні інструменти для підвищення ефективності вакцинальних кампаній на рівні громад. Роль медичних працівників (Микола Ганіч, керівник напряму комунікацій Центру громадського здоров’я).
Налагодження ефективного діалогу про вакцини та щеплення між медичним працівником та людиною, яка потребує вакцинації (Олена Кондратенко, лікар загальної практики-сімейної медицини, м. Дніпро).
Поточна ситуація з імунопрофілактикою в області. Взаємодія з закладами охорони здоров’я. Порядок використання вакцин та медичних виробів, в т.ч. отриманих у якості гуманітарної допомоги (Валентина Портних, завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «Дніпропетровський обласний ЦКПХ» МОЗ України).
Історія успіху. Ефективна практика проведення вакцинальної кампанії в громаді (Олена Ратушна, завідувач амбулаторії ЗПСМ №2 кнп “Дніпровський ЦПМСД №3” Дніпровської міської ради).
Юридичні аспекти вакцинації (Роксолана Лемик, к.ю.н., доцент кафедри цивільного права та процесу Львівського національного університету імені Івана Франка, адвокат, директор Адвокатського об’єднання “Імунітет”).
Про порядок проведення підсумкового контролю набутих знань та компетентностей.
Для участі в науково-практичній конференції просимо заповнити реєстраційну форму, розміщену нижче. Участь безкоштовна. За один день до проведення заходу Ви отримаєте запрошення на зазначену Вами електронну пошту.
Організатор заходу: ГС “Коаліція за вакцинацію”
Захід проводиться у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Черкаській, Херсонська областях.
Слідкуйте за анонсами на Національному порталі з імунізації.
Всі бажаючі зможуть переглянути запис вебінару у цій публікації через декілька днів після його завершення.
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID – US Agency for International Development) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейський інститут політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерацї охорони здоров’я Філадельфії, а також громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» на підтримку Міністерство охорони здоров’я України та Центр громадського здоров’я України.