Забезпечення всезагального доступу до імунізації сприяє поліпшенню стану здоров’я населення та покращенню результатів у різних аспектах розвитку. Однак, на жаль, переваги вакцинації розподіляються нерівномірно. Моніторинг нерівності в охопленні вакцинацією — це спосіб визначити, де існують нерівності та де знаходяться підгрупи, що є неблагополучними з точки зору доступності та використання медичних послуг. Цей онлайн-курс від Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) представляє загальні етапи моніторингу нерівності в імунізації, які повинні бути невід’ємною частиною програми імунізації в країні.
Джерело фото: бюро ВООЗ в Україні підтримує кампанію з вакцинації внутрішньо переміщених осіб
Огляд курсу
Справедливість є першочерговим завданням у глобальних зусиллях із просування імунізації. Порядок денний ВООЗ з імунізації на період до 2030 року: глобальна стратегія повного охоплення передбачає «світ, де кожен, скрізь і в кожному віці, отримує повну користь від вакцин для здоров’я та благополуччя».
Моніторинг нерівності в імунізації є важливою складовою зусиль, спрямованих на забезпечення справедливості. Систематичні підходи до вимірювання нерівності в імунізації надають інформацію, яка може допомогти країнам адаптувати політику, програми та надання послуг і сприяти попиту для усунення прогалин в імунізації. Результати моніторингу нерівності в імунізації особливо актуальні для заходів з перегляду та планування програми імунізації, таких як етап аналізу документації Розширеної програми імунізації (РПІ) та комплексні багаторічні стратегічні плани (КБП).
Цей курс вивчає п’ять основних етапів моніторингу нерівності в контексті програм імунізації. Цільова аудиторія — це, насамперед, співробітники з моніторингу та оцінки імунізації та особи, які мають базові знання та досвід роботи з даними імунізації.
Навчальні цілі
Наприкінці цього курсу ви повинні вміти:
узагальнити п’ять етапів моніторингу нерівності в імунізації;
описати спосіб визначення мети та обсягу моніторингу;
описати, як отримати дані для моніторингу нерівності;
описати основні аналітичні методи аналізу даних про нерівність;
застосовувати належні практики звітування про стан нерівності у проведенні імунізації для цільової аудиторії;
описати процес передачі знань або сприяння використанню даних для інформування про справедливі програми та політики імунізації.
Тривалість курсу
Орієнтовно 2 годин.
Сертифікати
Сертифікат про успішне завершення курсу буде доступний учасникам, які набрали щонайменше 80% у підсумковій оцінці. Учасники, які отримають Рекорд досягнень, також можуть завантажити відкритий значок для цього курсу. Натисніть тут, щоб дізнатися, як.
Перекладено українською за курсом Inequality monitoring in immunization,2021. ВООЗ не несе відповідальності за зміст і точність цього перекладу. У разі будь-яких розбіжностей між оригіналом англійською та перекладом українською мовою, дійсною та автентичною версією вважається оригінал англійською мовою.
Зміст курсу
Вступ:
Цей вступний модуль містить огляд моніторингу нерівності в контексті імунізації. Модуль 1: Визначення обсягу моніторингу:
Наприкінці цього модуля ви повинні вміти: пояснити процеси визначення цільової популяції, визначити відповідні показники імунізації та визначити відповідні аспекти нерівності. Модуль 2: Отримання даних:
Наприкінці цього модуля ви повинні вміти: пояснювати, як проводити картування джерел даних, та описати, як визначити, чи наразі достатньо даних для проведення моніторингу нерівності. Модуль 3: Аналіз даних:
Наприкінці цього модуля ви повинні вміти: описати, як підготувати дезагреговані дані, та пояснити, як розрахувати основні зведені показники нерівності. Модуль 4: Звіт про результати:
Наприкінці цього модуля ви повинні вміти: пояснити, як визначити мету звітності та цільову аудиторію; описати рішення, що стосуються обсягу звітності, технічного змісту та методів представлення даних, та описати найкращі практики звітування про результати моніторингу нерівності. Модуль 5: Трансляція знань:
Наприкінці цього модуля Ви повинні вміти: описати, як визначити пріоритетні напрямки дій; пояснити важливість інтеграції принципів справедливості в програми та політики імунізації та описати, як визначити можливості для міжгалузевої співпраці. Контрольний тест