Профілактика та ефективні способи захисту від інфекційних захворювань (без балів БПР)
20 Березня 2023 - 20 Березня 2025
За оцінкою ВООЗ, щороку вакцини рятують життя від 2 до 3 мільйонів людей. Ця цифра могла би збільшитися ще на 1,5 мільйона, якби охоплення вакцинацією було глобальним. Те, що сьогодні ми всі маємо доступ до вакцин, є великим досягненням! Та на жаль, окрім інфекційних хвороб ми також маємо боротися з упередженим і часто антинауковим ставленням до ефективним засобів допомоги.
Також ми маємо враховувати те, що у воєнний час підвищується ризик розвитку і поширення інфекційних захворювань, до яких особливо вразливі діти і дорослі, які мають прогалини у графіку щеплень або не імунізовані взагалі.
Сьогодні церква залишається у лідерах за рівнем довіри серед українців, а до думки представників духовенства прислухаються мільйони вірян. Найперше, що може робити церква – це говорити із парафіянами з тими, хто сумнівається, чи варто вакцинуватися.
Саме тому Центр громадського здоров’я МОЗ України створив для вас цей курс, який допоможе вам структурувати ваші знання щодо профілактики та захисту від інфекційних хвороб.
Курс розрахований на священнослужителів Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви, керівників різних ланок релігійних організацій та конфесій, а також усіх охочих дізнатися більше про тему курсу.
Лектори курсу:
Євстратій (Зоря)
архієрей Православної церкви України, митрополит Білоцерківський, речник Священного синоду, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ.
отець Віталій Воєца
медичний капелан, Голова Комісії Душпастирства Охорони Здоров’я Київської Архиєпархії УГКЦ
Ганна Яцюк
Фахівець з імунізації ДУ «Центр громадського здоров‘я МОЗ України»
Дмитро Россовський
Головний фахівець з управління проектами та міжнародної співпраці ДУ «Центр громадського здоров‘я МОЗ України»
Святослав Онищук
Лікар-епідеміолог ДУ «Центр громадського здоров‘я МОЗ України»
Курс розроблено в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики» за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) Департаменту охорони здоров’я та соціального забезпечення США (DHHS).
Звертаємо вашу увагу, що успішне проходження курсу не передбачає отримання балів БПР.