Дві причини, чому вакцинуватися має кожен: пояснює МОЗ
Вакцинація важлива не лише для власного захисту, але й для захисту усіх людей навколо, як щеплених, так і ні, – пояснили в Міністерстві охорони здоров’я України. Але чому так? Хіба захист окремої людини від інфекційний хвороб не є її особистою справою? В МОЗ наводять принаймні дві причини, чому вакцинація – це не лише особиста, а й спільна справа.
- Перша причина – колективний імунітет. Чим більше людей захищені від хвороб, тим важче інфекціям поширюватися. Якщо рівень вакцинації в громаді низький, виникають спалахи небезпечних хвороб: наприклад кору чи дифтерії. У першу чергу від цих спалахів страждають діти, які занадто малі, щоб вакцинуватися від деяких хвороб, а також люди з груп медичного ризику (з онкологічними захворюваннями, імунодефіцитними станами тощо), які через свій стан не можуть бути вакциновані або не можуть сформувати оптимальну відповідь на введені вакцини через особливості роботи їхньої імунної системи.
- Друга причина – мутації. В організмі невакцинованих людей інфекції змінюються і вчаться обходити імунний захист. Чим більше таких людей – тим більше шансів на те, що вірус мутує в новий штам, від якого не захищатимуть наявні вакцини. І тоді в небезпеці опиняться всі люди, незалежно від того, чи були вони щеплені.
Вакцинуйтеся згідно Національного календаря щеплень, аби захистити не лише себе та свою родину, але й свою громаду!
Інші новини
35 тисяч доз вакцини проти сказу отримають регіони України у вересні
“Гарячі” запитання про вакцинацію: роз’яснює Федір Лапій
Дайджест про вакцинацію в Україні та світі: сьомий випуск
Опитування для медпрацівників: поширені питання про вакцинацію від батьків та освітян
Спільна заява МОЗ, МОН, ЮНІСЕФ та ВООЗ щодо важливості вакцинації напередодні навчального року
60 тисяч доз дитячої вакцини від 5 хвороб в Україну доставив ЮНІСЕФ