«Потрібно продовжувати щеплюватися проти COVID–19», – Ігор Кузін
Попри те, що захворюваність на COVID-19 в усьому світі та в Україні знижується, і ВООЗ оголосила, що це захворювання більше не є надзвичайною ситуацією в сфері охорони здоров’я міжнародного рівня, COVID-19 на думку як міжнародних, так і вітчизняних експертів продовжує становити небезпеку для здоров’я українців. Тому потрібно продовжувати щеплюватися проти цієї хвороби. На цьому наголошує заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін:
В Україні рівень охоплення щепленнями нижчий за 70% серед усього населення і ледь досягає 30% серед людей, старших 60 років, – ніхто не може бути в цілковитій безпеці. Станом на 23 квітня понад 12,3 мільйонів осіб не отримали першої бустерної, тобто не мають повноцінного захисту. Коронавірус продовжує циркулювати, восени ми можемо побачити чергову сезонну хвилю захворюваності, тож раджу всім дорослим поновити захист.
Згідно даних Міністерства охорони здоров’я України, від початку вакцинальної кампанії в Україні проведено 35 432 876 щеплень проти COVID-19. За попередній тиждень – 23 403. Станом на початок травня першу бустерну дозу отримали – 3 192 442 людей, другу бустерну дозу – 312 424 особи.
«На території України є майже 8 млн доз вакцин – цього достатньо для того, щоби продовжувати кампанію з вакцинації», – підкреслив Ігор Кузін.
МОЗ нагадує, що дорослим, старшим 18 років, рекомендовано пройти базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою векторної вакцини Janssen (Jcovden) або двома дозами інактивованої вакцини CoronaVac чи м-РНК вакцини Comirnaty. Через 5 місяців після первинного курсу всім повнолітнім рекомендовано зробити перше бустерне щеплення. Через 4 місяці після першого бустерного щеплення необхідно зробити друге бустерне щеплення.
Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку. Для щеплень дітей 5–11 років використовують вакцину Comirnaty у відповідному дозуванні: одна її доза містить втричі менше активної речовини, ніж доза вакцини для людей, старших 12 років.
Інші новини
Україна отримала 249 ампул дифтерійного антитоксину
Що зміниться у Національному календарі щеплень з 2026 року?
Роз’яснення змін до наказу МОЗ №595 щодо нових вимог забезпечення умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин
Основні зміни в управлінні вакцинами за наказом МОЗ України №595
Результати опитування щодо ставлення до вакцинації в громадах
Спалах гепатиту А зафіксовано на Львівщині