Як допомогти пацієнтові похилого віку змінити думку про вакцинацію? Історія успіху
Від старту роботи мобільних бригад з вакцинації у фокусних громадах проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я” медикам вдалося зробити більше 5600 щеплень проти COVID-19. Це тисячі пацієнтів, які отримали необхідний захист від хвороб, що можуть становити смертельну загрозу, особливо в умовах війни, соціальної та економічної нестабільності, а також вичерпну інформацію про імунопрофілактику. І це тисячі історій людей, які прийшли до рішення вакцинуватися різними шляхами: через самоосвіту, досвід хвороби, поради близьких, рекомендації медиків тощо. Кожна така історія цінна для нас. Як от історія 72-річної Розалії Степанівни Волосянко, жительки села Старий Лисець, що в Лисецькій громаді Івано-Франківської області.
Розалія Степанівна, попри свій поважний вік і високі ризики щодо важкого перебігу COVID-19, довго відкладала щеплення. Говорить, що хоча від початку пандемії тема вакцинації постійно піднімалася, їй нерідко доводилось чути про те, що вакцини нові та невивчені, тож людям із порушеннями імунної системи начебто не варто вакцинуватися. Через це правильне рішення їй прийняти було важко. Усе змінив телефонний дзвінок сімейної лікарки.
Мені зателефонувала сімейна лікарка і запропонувала все ж вакцинуватися в один з днів, коли в село приїде мобільна бригада, — розповідає Розалія Степанівна. — Вона сказала, що вакцини від COVID-19 потрібні передусім літнім людям з їхнім «букетом» хронічних захворювань. Запевнила, що вакцинуватися людям із хронічними захворюваннями не лише безпечно, а й вкрай необхідно, щоб менше наражалися на ризик померти через ускладнення коронавірусної хвороби. Слова лікарки, а також бажання не бути загрозою для ближніх під час війни, і особливо для маленької онучки, перемогли, тож 21 квітня я провакцинувалась сама і тепер закликаю всіх зробити це і точно не боятися.
Всього за 15 виїздів у населені пункти громади бригада Лисецької лікарні зробила 656 щеплень від COVID-19. З них 303 щеплення отримали люди похилого віку. Також 39 осіб отримали щеплення від правця, дифтерії та грипу.
Черговий виїзд бригади у Лисецькій громаді відбудеться завтра, 26 травня. Медики вакцинуватимуть та консультуватимуть в селі Посіч з 11.00 до 14.00 за адресою вул. Івана Франка, 2.
Матеріал підготовлено преслужбою ГС “Коаліція за вакцинацію”
Проєкт Розбудова стійкої системи громадського здоров’я фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки “Коаліція за Вакцинацію” на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.
Інші новини
80 тисяч доз вакцини проти грипу надійдуть до аптек
МОЗ закликає до збільшення охоплення щепленнями проти COVID-19
Разом ми здатні змінити суспільні уявлення про вакцинацію. Історія активістки “Коаліції за вакцинацію”
Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій
Заява ГС “Коаліція за вакцинацію” про неприпустимість сприяння протиправним діям, які створюють загрозу здоров’ю та життю учасників освітнього процесу
10-річний хлопчик на Львівщині потрапив в реанімацію з правцем