Дівчата Луцької громади зможуть отримання щеплення від ВПЛ
У Луцькій громаді затвердили Програму профілактики раку шийки матки шляхом вакцинації дівчат віком 9–14 років проти вірусу папіломи людини, – повідомляє місцеве ЗМІ.
Програма діятиме з 2023 по 2027 рік. Бюджет реалізації програми – 6 мільйонів гривень. Відповідне рішення прийняли під час засідання сесії Луцькради 31 травня.
“Ми пропонуємо цю програму, оскільки в Україні рак шийки матки є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок працездатного віку. Зокрема, пʼять жінок в Україні від цієї хвороби помирає щодня. Станом на 2021 рік у Волинській області діагноз раку шийки матки був встановлений 84 жінкам, і зареєстровано 53 смерті від цього захворювання у 2021 році”, – пояснює це рішення місцевої ради депутатка Ірина Колковська.
Близько 70% раку випадків шийки матки спричинені саме вірусом папіломи людини. Згідно даних ВООЗ, смертність від цього захворювання в Україні в 2,5 рази вища, ніж у країнах ЄС. Вакцинація проти вірусу папіломи людини включена до національних календарів багатьох країн світу і зарекомендувала себе як ефективний метод профілактики раку шийки матки.
Найбільш ефективним проведення щеплення проти вірусу папіломи людини є в віці 9-14 років, до початку статевого життя, адже цей вірус передається статевим шляхом. Тож в Луцькій громаді дівчата цього віку зможуть бути вакциновані в рамках програми, затвердженої місцевою радою.
“Думаю, що за декілька місяців вакцину закуплять, і відразу будуть вакцинувати дівчаток. Ми зі своєї сторони будемо робити інформаційну кампанію. Ми довго до цього йшли і раді, що програму затвердили. Думаю, що на початку осені чи раніше вакцинація вже розпочнеться”, – прокоментувала співавторка програми, засновниця благодійної організації “Фонд боротьби з раком” Марія Адамчук-Коротицька.
Наразі міська дитяча поліклініка складає попередні паперові списки з батьків, котрі планують щеплювати доньок проти цієї вірусної інфекції. Цю інформацію підтвердив начальник управління охорони здоров’я Луцькради Володимир Лотвін.
“Якщо декларанти звертаються, то лікарі можуть брати на лист очікування з охочих. Людей вже записують та інформують про ці щеплення”, – зазначив посадовець.
Інші новини
10 випуск Дайджесту з вакцинації в Україні та світі
Всесвітній день боротьби з поліомієлітом: 10 фактів про смертельно небезпечну хворобу
Стартував пілотний проєкт з вакцинації в аптеках
Проєкт USAID “Розбудова стійкої ситеми громадського здоров’я” презентує анімаційні ролики про вакцинацію
Як мама боролася за життя своєї невакцинованої доньки, яка захворіла на кашлюк
Чим небезпечна відмова від вакцинації?