- Головна
- Новини вакцинації
- Ефективна вакцинація груп ризику: історія успіху
Ефективна вакцинація груп ризику: історія успіху

Пацієнти Жмеринського психоневрологічного будинку-інтернату на 100% вакциновані проти COVID-19 і на 70% проти дифтерії та правця. Як вдалося досягнути такого результату?
Організовані колективи, а також підопічні установ опіки та догляду були і залишаються групами ризику щодо поширення інфекційних хвороб. Тому важливим завданням є організація своєчасної та повної вакцинації осіб із цих груп відповідно до Національного календаря щеплень та діючих медичних рекомендацій. У Жмеринській громаді це завдання взяла на себе мобільна медична бригада Жмеринського міського центру ПМСД, що була створена і працює в межах проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я” та за підтримки ГС “Коаліція за вакцинацію”. І справляються медики на відмінно, про що свідчать дані охоплення вакцинацією у громаді.
Одним із закладів, куди бригада регулярно виїздить задля вакцинації пацієнтів та співробітників, є Жмеринський психоневрологічний будинок-інтернат. За 4 місяці роботи медичної команди тільки тут було зроблено 415 щеплення, з яких 172 проти дифтерії та правця і 243 проти COVID-19. У результаті медикам вдалося досягти 100% охоплення пацієнтів двома щепленнями проти коронавірусної хвороби, 90% охоплення першою бустерною дозою і 60% – другим бустером. Відсоток охоплення вакцинацією проти правця та дифтерії в закладі досяг 70%, а влітку, за даними бригади становитиме вже 90%. У червні виїзди продовжуються, адже цього вимагає затверджений графік вакцинації, за результатами виконання якого і підопічні закладу, і його працівники отримають повноцінний захист від інфекційних хвороб, що вбереже їхнє здоров’я та життя.
Лікар вакцинальної бригади Сергій Аврамчик наголошує на важливості вакцинації літніх людей, яких досить багато наразі в закладі, а також на необхідності якісної інформаційної роботи серед пацієнтів.
Перед першим приїздом бригади деякі пацієнти, а частково і працівники закладу, з
недовірою та скепсисом поставились до щеплень, — розповідає лікар. Довелося провести
санітарно-просвітницьку роботу і переконувати в необхідності вакцинації. Згодом ми
неодноразово чули слова подяки, а на подальші виїзди працівники навіть запрошували своїх
родичів, тому що вакцинуватися з мобільною бригадою — це швидко та зручно.

Лікар вакцинальної бригади Сергій Аврамчик
Графік роботи мобільної бригади складено таким чином, щоб охопити не тільки Жмеринку, але й сільську місцевість громади. І тут, за словами медиків бригади, попри проблеми зі зв’язком, дорогою та інтернетом, також вдається тримати високі показники вакцинації та надавати людям якісні послуги. Допомагає в цьому місцева влада в особі заступниці міського голови Ольги
Боровської.
Ми підтримуємо всі ініціативи, які йдуть на благо громади, і розуміємо важливість
вакцинації, — запевняє пані Ольга. — Мої дітки, наприклад, вакциновані не тільки
обов’язковими, але й рекомендованими щепленнями проти папіломавірусу, пневмокока тощо,
якими держава нас, на превеликий жаль, зараз не забезпечує. Я була, є і буду за вакцинацію і
завжди всіх агітую щеплюватися.

Заступниця міського голови Жмеринської міськради Ольга Боровська
Директор Жмеринського міського центру ПМСД Олександр Султанов каже, що війна і спричинена нею міграція населення суттєво ускладнили медикам роботу, тим не менш ніхто не зупиняється, адже чим вищий відсоток вакцинації, тим менше люди хворіють та помирають від інфекцій і це дуже мотивує.
Ми з колегами докладаємо всіх зусиль, щоб досягти запланованих показників щеплень:
виїжджаємо в організовані колективи, у місця перебування переселенців, проводимо
роз’яснювальну роботу щодо вакцинації дітей та дорослих, — зазначає Олександр Султанов.

Директор Жмеринського міського центру ПМСД Олександр Султанов
Всього за час роботи в проєкті бригада Центру зробила 397 протиковідних щеплень і 247 щеплень проти дифтерії та правця. За кожним із цих щеплень стоїть спільна важка робота всіх медиків, адміністрації та органів місцевої влади. Усі разом вони збільшують прихильність до вакцинації в громаді в цілому і дбають про найбільш вразливі категорії громадян, які серйозно
ризикують, відкладаючи щеплення.

Мобільна команда Жмеринського міського центру ПМСД
Матеріал підготовлено прес-службою ГС “Коаліція за вакцинацію”.
Інші новини
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова