- Головна
- Новини вакцинації
- 10 тисяч щеплень за 4 місяці зробили мобільні бригади “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
10 тисяч щеплень за 4 місяці зробили мобільні бригади “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”

10 тисяч щеплень за 4 місяці – результат роботи мобільних бригад з вакцинації в 16 фокусних громадах проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“.
16 мобільних команд, сформованих у центрах первинної медико-санітарної допомоги та лікарнях, розпочали свою роботу наприкінці січня – на початку лютого 2023 року в межах проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”. Їхнім завданням було охопити протиковідною та рутинною вакцинацією населені пункти своїх громад, включно з віддаленими селами, де люди мали обмежений доступ до медичних послуг.
Станом на 5 червня, медикам вдалося зробити 6 тисяч щеплень проти COVID-19 і 4 тисячі щеплень проти дифтерії, правця та інших інфекцій, вакцинація проти яких входить до Національного календаря. Найбільш активно вакцинувалися дорослі та діти Лисецької та Косівської громад Івано-Франківської області, Жмеринської і Могилів-Подільської громад Вінницької області, а також Маяківської та Роздільнянської громад Одеської області.
Пріоритетною групою для протиковідної вакцинації залишаються літні люди. І саме вони отримали вже близько 3 тисяч щеплень в межах проєкту, щоб захиститися від важкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті в результаті ускладнень. Активно вакцинуються й освітяни, які попередньо відвідують зустрічі з експертами в галузі вакцинації, що також організовані проєктом. На таких зустрічах слухачам надається актуальна інформація про стан захворюваності на вакцинокеровані інфекції, а лікарі та експерти регіональних центрів контролю та профілактики хвороб відповідають на всі запитання аудиторії, розвінчують міфи стосовно вакцинації та діляться досвідом в галузі боротьби з інфекціями.
Відповідно до напрацьованих за 4 місяці даних, 70% пацієнтів мобільних бригад отримують перші та другі бустерні щеплення, щоб посилити імунітет проти COVID-19. У той же час, більше тисячі пацієнтів тільки розпочали курс вакцинації завдяки медикам мобільних бригад. Багато з них від початку вакцинальної кампанії не мали змоги дістатися до пунктів щеплень через вік, далеку дорогу або стан здоров’я.
Актуальний графік виїздів мобільних бригад у фокусних громадах Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Одеської, Київської, Чернігівської, Тернопільської та Чернівецької областей доступний за посиланням: https://cutt.ly/BwwJ6SxX
_____________
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки “Коаліція за Вакцинацію” на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.
Матеріал підготовано прес-службою ГС “Коаліція за вакцинацію“
Інші новини
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова