Чи потрібно вакцинуватись проти COVID-19 після завершення карантину? Пояснює експерт
– Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) все ще вважає COVID-19 пандемією, просто рішенням ВООЗ COVID-19 більше не розцінюється як надзвичайна ситуація в сфері охорони здоров’я, що має міжнародне значення. У заяві ВООЗ ідеться, що COVID-19 все ще становить глобальну загрозу, – роз’яснив голова Національної групи експертів з імунізації (НТГЕІ), к.м.н., провідний експерт Національного порталу з імунізації Федір Лапій в своїй доповіді на семінарі для медичних працівників “Вакцинація в умовах обмежених ресурсів”. – Тож вакцинація проти цієї інфекції залишається актуальною попри припинення карантину щодо неї в Україні. Скасування карантину не скасовує COVID-19. Навіть в літній період в Україні фіксуються тяжкі випадки захворювання на COVID-19 та летальні випадки. А восени можна очікувати зростання захворюваності, оскільки досвід попередніх трьох років показав, що вона має сезонний характер. Особливо важливо захищати шляхом вакцинації так звані групи ризику – людей віком 60+, пацієнтів з хронічними захворюваннями, вагітних. Наявні в Україні вакцини продовжують працювати та захищати від тяжкого перебігу хвороби та смерті, тож всім, хто ще не отримав первинного курсу щеплень або необхідних бустерних доз (особливо пацієнтам з груп ризику) варто зробити це якнайшвидше – до осіннього підйому захворюваності. Рекомендації ж щодо додаткових бустерних доз для тих осіб, що вже отримали два бустери, наразі в Україні ще не прийнято. НТГЕІ планує затвердити рекомендації з цього питання до початку осені, взявши за основу рекомендації Стратегічної консультативної групи експертів з імунізації (SAGE) при ВООЗ.
Згідно даних завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Андрія Пашинного, озвучених на семінарі, наразі в країні наявна достатня кількість вакцин проти COVID-19 (всього 7,7 млн доз); також міжнародними партнерами вже підтверджено поставку вакцини проти COVID-19, адаптованої під варіант Омікрон, в серпні поточного року.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?