У МОЗ розповіли, де можна вакцинувати дітей від кору
Міністерство охорони здоров’я України нагадує батькам та медичним працівникам, що в країні триває загальнонаціональна кампанія з “наздоганяючої вакцинації” дітей проти кору, паротиту та краснухи, яка стартувала 17 липня.
Наразі охоплення обовʼязковими щепленнями згідно національного Календаря не досягають рекомендованого рівня серед дітей до 16 років. Зокрема, йдеться про другу вакцинацію для дітей проти кору, паротиту та краснухи у віці 6 років. Аби не допустити спалах кору напередодні нового навчального року ці щеплення мають бути надолужені, а діти — довакциновані.
Вакцина проти кору, паротиту та краснухи вже доставлена до кожного регіону, і попри воєнні виклики не має дефіциту чи відсутності вакцини. Тож міністерство рекомендує медичним працівникам розповсюджувати інформацію про пункти щеплення, які працюють в кожній області.
Також, як і раніше, щеплення проти кору, паротиту та краснухи можна отримати у педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.
Там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим працюють мобільні бригади. Вони також вакцинують дітей, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися та організовані колективи (освітні заклади, дитячі оздоровчі табори тощо). Для виклику мобільної вакцинальної бригади зверніться на гарячу лінію МОЗ за номером 0 800 60 20 19 і вас зорієнтують, до кого можна звернутися в вашому регіоні.
Нагадуємо, що кір – це гостра інфекційна хвороба, що викликається вірусом з родини параміксовірусів. Кір є одним з найзаразніших захворювань в світі, що може призводити до серйозних ускладнень. У випадку контакту з вірусом кору захворіє 9 з 10 людей, що не мають імунітету проти хвороби.
Найпоширеніші ускладнення кору – гострий середній отит (запалення вух), бронхопневмонія, ларінготрахеобронхіт, діарея.
Пневмонія (запалення легень) виникає в 1 з 20 дітей, хворих на кір. Це найчастіша причина смерті в маленьких дітей, що захворіли.
Приблизно у 1 на 1000 хворих виникає енцефаліт (запалення мозку), який може спричинити судоми, глухоту чи розумову відсталість.
1-3 дитини з 1000 захворілих на кір помирає від респіраторних та неврологічних ускладнень хвороби.
Підгострий склерозуючий паненцефаліт – це рідкісне, але невиліковне ускладнення кору. Це дегенеративне захворювання центральної нервової системи, що розвивається за 7-10 років після перенесеного кору. Хворий поступово втрачає інтелектуальні та поведінкові навички; розвиваються судоми.
Кір у вагітної може спровокувати передчасні пологи або народження дитини з низькою масою тіла.
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік