- Головна
- Новини вакцинації
- Я публічно вакцинувався, щоб подати особистий приклад – Шумський міський голова
Я публічно вакцинувався, щоб подати особистий приклад – Шумський міський голова

У Шумській громаді Тернопільської області триває вакцинальна кампанія проти COVID-19, у якій задіяні як стаціонарні пункти
щеплень, так і мобільні вакцинальні команди. Одна з таких команд, створена за сприяння ГС «Коаліція за вакцинацію» в межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» протягом пів року щотижня виїжджала до віддалених сіл громади і вакцинувала всіх бажаючих. Завдяки їй рівень охоплення щепленнями проти COVID-19, дифтерії і правця збільшився – всього було зроблено 765 вакцинацій. Разом з тим поволі змінювалось і ставлення місцевих мешканців до вакцинації. Не останню роль у цьому відіграла позиція міської ради і особисто Шумського міського голови Вадима Боярського. Тож ми вирішили розпитати його про особистий досвід вакцинації та роботу з людськими страхами та упередженнями.

Вадим Боярський
Ще декілька років тому здавалося, що вакцинація — це особиста справа кожного і аж ніяк не публічна акція. Але пандемія COVID-19 для багатьох все змінила. Чи переглянули Ви через це свою позицію щодо вакцинопрофілактики?
Для мене, в принципі, зміни курсу не сталося, тому що я і моя родина завжди вакцинували дітей та вважали, що вакцинація від інфекційних хвороб – це необхідна річ. Тож коли прийшов COVID-19, хоча й були якісь перестороги через велику кількість суперечливої інформації, але, проаналізувавши все це, ми вирішили вакцинуватися проти цієї хвороби, як проти будь-якої іншої до цього.
Протиковідна вакцинальна кампанія від самого початку намагалася спиратися на місцевих лідерів, тих, кому в громадах довіряють і кого поважають. Для Шумщини таким лідером стали Ви. Тож як Ви оцінюєте свою роль у промоції вакцинації в розпал пандемії і зараз? Чи доводилося Вам стикатися із упередженістю та недовірою людей до вакцин? І чи змінилося, на Ваш погляд, загальне ставлення мешканців громади до щеплень?
Звичайно, я розумів що на мене дивляться люди, оцінюють мої дії під час пандемії і, зокрема, під час вакцинації. Тому найперше, що я зробив – це публічно вакцинувався, щоб подати особистий приклад мешканцям громади. Хоча мені і доводилося зустрічатися з сильними упередженнями щодо щеплень, разом з цим у більшості випадків ця упередженість зникала, коли такі люди хворіли самі або хворіли їхні близькі і вони шукали допомоги в госпіталізації та лікуванні. Крім того, все-таки давало результат особисте спілкування – саме так вдавалося побороти чужі сумніви. У результаті здоровий глузд все-таки переміг і загальне ставлення мешканців громади до вакцинації змінилося в кращу сторону.
Однію з перепон на шляху людини до вакцинального кабінету була та залишається відстань. У Шумській громаді більше 40 населених пунктів. Як у таких умовах забезпечується доступ до медичних послуг, зокрема до вакцинації?
Я бачу, що заклади первинної ланки медичної допомоги Шумської громади повністю задовольняють потребу населення в послугах з вакцинації. Крім того, в громаді працюють мобільні бригади, тож зараз достатньо ресурсу та можливостей для вакцинації всіх бажаючих.
Як громада справляється з сучасними інфекційними викликами і як працює з родинами, які виховують дітей, щоб збільшити їхню лояльність до вакцинації?
Щодо охоплення щепленнями дитячого населення, то тут є спільна робота і закладів первинної ланки медичної допомоги, і управління освіти, і центру надання соціальних послуг, і старостатів – це всебічна роз’яснювальна робота щодо користі вакцинації та популяризації щеплень, яка дійсно дає результат.
Проти яких хвороб і як часто Ви та Ваша сім’я вакцинуєтеся? І кому Ви довіряєте в питаннях вакцин та щеплень?
У свій час ми вакцинували своїх дітей, і сьогодні вже вони дотримуються графіку вакцинації щодо власних дітей. Самі ж регулярно отримуємо щеплення проти грипу і в усіх питаннях вакцинації цілковито довіряємо своїм сімейним лікарям.
Підготовлено PR-відділом ГС “Коаліція за вакцинацію”
Інші новини
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова
«ВАКЦИНАЦІЯ — СПІЛЬНА СПРАВА»: ЯК ГРОМАДИ СТАЮТЬ ЛІДЕРАМИ ІМУНОПРОФІЛАКТИКИ
Оголошено конкурс для участі в Літній школі з імунології для юніорів
На платформі Національного порталу з імунізації пройшли навчальні вебінари про здоров’я дітей та підлітків