Скажений кіт покусав дитину на Харківщині
Випадок стався у Чугуївському районі Харківської області. Згідно повідомлення Чугуївської районної військової адміністрації, у селі Михайлівка Чкаловської громади безпритульний кіт зайшов на подвір’я до людей та напав на них, а також покусав дитину. Після проведених лабораторних досліджень у тварини було підтверджено сказ. Членами протиепізоотичної комісії було прийнято рішення ввести карантинні обмеження; визначити с. Іванівка Чугуївського району зоною спостереження; організувати у Чкаловській громаді облік собак, кішок та сприятливих до захворювання свійських тварин в громадському утриманні сіл Михайлівка та Іванівка. Для ліквідації захворювання розроблено та затверджено комплекс заходів. Він передбачає, зокрема, організацію щеплення тварин та людей; дезінфекцію речей, забруднених слиною хворої на сказ тварини, та місць, де вона перебувала; проведення роз’яснювальної роботи з населенням щодо профілактики сказу та поводження під час карантинних обмежень.
Як можна заразитися сказом?
Вірус передається через укус або ослинення інфікованою твариною. Захворюванню можна запобігти, якщо людина, яку вкусила невакцинована/невідома/дика тварина, негайно звернеться по допомогу до лікаря. Якщо людина не звертається за медичною допомогою вчасно і розвивається сказ, допомогти захворілому неможливо.
Яка екстрена профілактика сказу? Що робити, якщо Вас вкусила тварина?
Ефективного лікування хвороби не існує! Ось чому лікарі орієнтуються на профілактику і намагаються зупинити розвиток хвороби одразу після укусу/ослинення.
Кожен, кого вкусила або ослинила тварина, повинен негайно отримати медичну допомогу.
Лікарі якнайшвидше вводять антирабічний імуноглобулін (забезпечує захист відразу, до того, як запрацює вакцина) і вакцину проти сказу (Індираб чи Верораб; після вакцинації можна вживати алкоголь!!!). Схема вакцинації: 0-3-7-14-28 днів (0 – введення першої дози). Протипоказів до даного щеплення нема! Вчасне введення вакцини надзвичайно важливе, адже лікування сказу не існує.
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік