Що потрібно знати про вакцинацію від грипу? Рекомендації МОЗ
Грип – це захворювання, що викликається вірусами грипу. Віруси грипу інфікують носову порожнину, верхні дихальні шляхи, глотку та легені. Грип легко поширюється та може призвести до серйозних захворювань, особливо у маленьких дітей, літніх людей, вагітних та осіб з хронічними захворюваннями (наприклад, астмою чи діабетом).
Грип належить до вакцинокерованих захворювань, і його тяжкі наслідки можна попередити шляхом вакцинації. Наразі щеплення проти грипу в Україні є рекомендованим, тобто його можна зробити власним коштом. Цього року на українському ринку будуть доступні дві 4-валентні вакцини: Джисі Флю Квадрівалент та Ваксігрип тетра, штамовий склад яких відповідає рекомендаціям ВООЗ. Вакцину можна буде придбати в аптеці та ввести в медзакладі, де ви обслуговуєтесь, або ж просто записатись на щеплення до приватної клініки.
Згідно оновлених рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, що відповідають міжнародним рекомендаціям, вакцинація проти грипу може проводитись впродовж всього сезону грипу (з жовтня по травень). Вакцинація від грипу рекомендована щороку особам у віці від 6 місяців.
Особам, які перехворіли на грип в поточному або в минулих епідсезонах, рекомендовано пройти щеплення актуальною для поточного сезону вакциною.
Групи осіб, яким пріоритетно рекомендовано щеплення від грипу:
діти з 6 місячного віку до 5 років; особи віком понад 60 років; трудові колективи підприємств, установ, організацій; медичні працівники; вагітні; жінки, які планують вагітність;
військовослужбовці, будівельники, працівники поліції; особи, які доглядають хворих на грип удома; особи з хронічними захворюваннями та особливими станами, які мають високий ризик виникнення ускладнень та тяжкого перебігу грипу. Група найвищого пріоритету для вакцинації від грипу – вагітні.
Групи високого ризику виникнення ускладнень та тяжкого перебігу грипу:
пацієнти з цукровим діабетом, первинними імунодефіцитами, бронхіальною астмою, хронічними захворюваннями печінки, легень, серцево-судинної системи, ураженнями нирок, люди з ВІЛ, пацієнти з функціональною чи анатомічною аспленією та трансплантацією кісткового мозку, пацієнти з лімфомою, множинною мієломою, лейкемією та пацієнти, що тривало отримують ацетилсаліцилову кислоту; пацієнти з неврологічними захворюваннями; люди з ожирінням з індексом маси тіла (ІМТ) 40 і вище; пацієнти з ослабленою імунною
системою через хвороби (наприклад, деякі види раку, такі як лейкемія) або ліки (наприклад, ті, хто отримує хіміотерапію або променеву терапію раку, або люди з хронічними захворюваннями, що потребують прийому хронічних кортикостероїдів або
інших препаратів) що пригнічує імунну систему); особи, які перенесли інсульт. Рекомендована вакцинація від грипу хворих на активний туберкульоз та хворих із залишковими змінами після туберкульозу.
Захистіть себе та своїх рідних – зробіть щеплення проти грипу!
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік