Чи безпечно вакцинувати дитину під час епідемії грипу чи спалахів інших хвороб? Роз’яснення від експертів.
Наразі триває епідсезон 2023-2024 рр., і більшість батьків замислюються над тим, чи можна вакцинувати своїх дітей і чи не наражатимуть вони їх на додаткову небезпеку? Ми звернулись до експертів за роз’ясненнями.
«Немає жодних протипоказань до вакцинації під час епідемії грипу або спалаху іншого захворювання. Насправді для вашої дитини ВАЖЛИВІШЕ пройти вакцинацію під час епідемії грипу або спалаху іншої інфекції. Наприклад, якщо є спалах кору, дитині терміново треба слід зробити щеплення вакциною КПК (яке захищає від кору, паротиту та краснухи). Чим більше людей, які хворіють на вакцинокеровані інфекційні захворювання можуть потенційно контактувати з вашою дитиною, тим більше дитина потребує захисту. Не бійтеся, якщо дитина пройде вакцинацію після зараження інфекцією, а її симптоми ще не проявилися (інкубаційний період). Вакцина не посилить тяжкість захворювання, якщо воно розвинеться», – розповідає Федір Лапій, к.м.н., дитячий інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики на сторінках інформаційного посібника «Відповіді на складні запитання батьків про вакцинацію»
В умовах інфекційних спалахів вакцинація відповідно до календаря щеплень не лише повинна проводитися, але і стає ще більш актуальною. Бо хвороби, яким можна запобігти завдяки вакцинації, нікуди не зникають. Під час пандемій виникає дефіцит медичних працівників, які зайняті консультуванням хворих.
Під час медичної кризи часто неможливо отримати своєчасну консультацію або бути госпіталізованим з хворобою, якій можна було запобігти завдяки вакцинації.
Звичайно, що за умов інфекційних спалахів при відвідуванні медичного закладу для отримання щеплення важливо суворо дотримуватися правил інфекційного контролю:
1) завчасно записатися на прийом для вакцинації;
2) прийти в чітко визначений час;
3) дотримуватися дистанції, у разі виникнення черги;
4) користуватися медичною маскою;
5) не приходити на вакцинацію, якщо в дитини є ознаки застуди (це можуть бути симптоми COVID-19);
6) якщо ви або ваша дитина перехворіла на COVID-19, пройти вакцинацію можна після одужання.
В умовах пандемії СOVID-19, наприклад, ще більшої актуальності набула вакцинація проти грипу та пневмококової інфекції. Обговоріть це питання зі своїм сімейним лікарем та обо’язково запишіться на вакцинацію!
Новина підготовлена за матеріалами інформаційного посібника «Відповіді на складні запитання батьків про вакцинацію». Укладач Федір Лапій,
к.м.н., дитячий інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. – Київ, 2023 р.
Інші новини
35 тисяч доз вакцини проти сказу отримають регіони України у вересні
“Гарячі” запитання про вакцинацію: роз’яснює Федір Лапій
Дайджест про вакцинацію в Україні та світі: сьомий випуск
Опитування для медпрацівників: поширені питання про вакцинацію від батьків та освітян
Спільна заява МОЗ, МОН, ЮНІСЕФ та ВООЗ щодо важливості вакцинації напередодні навчального року
60 тисяч доз дитячої вакцини від 5 хвороб в Україну доставив ЮНІСЕФ