Закон України «Про систему громадського здоров’я»: як він вплине на вакцинацію? Роз’яснює Ігор Кузін
Із 1 жовтня 2023 року запрацював Закон України «Про систему громадського здоров’я» від 06.09.2022 № 2573-IX (далі — Закон № 2573), через 12 місяців з дня набрання ним чинності. Водночас втратив чинність Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII. Що нового декларує даний закон в організації процесу імунізації населення? Чи стануть щеплення обов’язковими для всього населення? – роз’яснює заступник Міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
«З 1 жовтня запускаються регуляції, які посилюють комплекс системи громадського здоров’я. На національному рівні Законом передбачено функціонування головної експертної установи, якою визначено державну установу «Центр громадського здоровʼя МОЗ України». На рівні кожної області ключовою інституцією, яка виконує функції щодо протидії спалахам інфекційних хвороб, реагування на надзвичайні ситуації, забезпечення епіднагляду та організації проведення імунопрофілактики населення, – визначено Центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ).” Це ключове нововведення в організації процесу імунопрофілактики на місцях, – зазначив заступник Міністра.
Щодо інших міфів, яких було багато навколо цього закону і які стосувалися вакцинації, то Ігор Кузін зазначив, що всі аспекти вакцинації в Україні регламентуються іншим Законом і це ЗУ «Про захист населення від інфекційних захворювань». Нагадаємо нашим читачам, що згідно статті №15 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» «невакциновані діти не можуть відвідувати виховні, навчальні, оздоровчі та інші дитячі заклади, за винятком тих, хто має медичні протипоказання до вакцинації». Тому коли адміністрація навчального закладу відмовляє вашій дитині в офлайн навчанні за умов відсутності довідки про наявність профілактичних щеплень, – це нормативна виправдана дія. В цьому році задля недопущення спалаху кору у деяких регіонах України даний законодавчий механізм був введений в дію і отримав підтримку Міністерства освіти і науки.
Також за умов ризику інфекційного спалаху, як зазначив заступник Міністра, буде застосовано “вакцинацію за протиепідемічними показниками”. “Це означає, що певні когорти населення мають бути вакциновані, аби спалах не поширився далі“. Це є основним протиепідемічним/ профілактичним заходом для запобігання поширенню інфекційного захворювання.
Тож подбайте про свою безпеку, а також про безпеку нашого суспільства,– ВАКЦИНУЙТЕСЬ!
Більш розгорнуто про юридичні аспекти вакцинації читайте у розділі Нашого порталу.
Інші новини
Разом ми здатні змінити суспільні уявлення про вакцинацію. Історія активістки “Коаліції за вакцинацію”
Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій
Заява ГС “Коаліція за вакцинацію” про неприпустимість сприяння протиправним діям, які створюють загрозу здоров’ю та життю учасників освітнього процесу
10-річний хлопчик на Львівщині потрапив в реанімацію з правцем
Допуск до навчання дітей без профілактичних щеплень. Роз’яснює юрист
35 тисяч доз вакцини проти сказу отримають регіони України у вересні