Як вакцинація проти грипу захищає ваше серце? Роз’яснення МОЗ
Людям із хворим серцем щоосені варто робити щеплення від грипу. Чому? Який між ними зв’язок, адже хвороби серця і судин є хронічними, а грип – це захворювання інфекційне? Здавалося б, йдеться про геть різні речі. Та насправді грип створює суттєві ускладнення для серцево-судинної системи, пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я України.
Щеплення від грипу на 25% знижує ризик інфаркту та інших небезпечних для життя станів серця в піковий сезон захворюваності, на понад 40% знижує госпіталізацію через інше ускладнення – пневмонію. Це – суттєва перевага, яку дає щеплення від грипу.
Американська асоціація серця (American Heart Association, AHA) рекомендує всім пацієнтам з ішемічною хворобою серця щосезону вакцинуватися від грипу.
Яким чином грип може давати ускладнення на серце і судини? Вірусна інфекція запускає численні запальні реакції, які пошкоджують кровоносні судини, й без того нездорові у людей із серцево-судинними захворюваннями. Грип у більшості випадків стає причиною запалення серцевого м’яза – міокардиту – і його тяжкість може варіювати від легкої форми до летального фіналу. Навіть у дітей і людей середнього віку тижні, а то місяці, після перенесеного грипу (і COVID-19) болить серце. При грипі серцебиття прискорюється – це наслідок викиду адреналіну. Якщо в якійсь судині є атеросклеротична бляшка, у разі грипу вона з великою імовірністю лусне. Все це разом збільшує ризик тромбозу та інфаркту.
Середина осені – оптимальний час для щорічної вакцинації від грипу. Знайдіть можливість вакцинувати себе і близьких – воно того варте! Детальнішу інформацію про вакцинацію осіб із серцево-судинними захворюваннями читайте тут
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Відео
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?