Визначено 32 громади – учасниці проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
26 жовтня – 3 листопада відбувся конкурсний вибір громад для участі в наступному етапі проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”, який триватиме з жовтня 2023 р. по вересень 2024 р.
Метою цього конкурсу, який проводила ГС «Коаліція за вакцинацію», стало визначення 32 громад у 8 проєктних областях України, які потребують підвищення рівня охоплення населення громади щепленнями, розуміють важливість вакцинації та відкриті до співпраці з проєктом.
Заявки на участь в конкурсі надіслали 43 громади:
Вінницька область – 5 заявок
Житомирська область – 5 заявок
Івано-Франківська область – 5 заявок
Київська – 7 заявок
Одеська – 6 заявок
Тернопільська – 7 заявок
Чернівецька – 7 заявок
Чернігівська – 4 заявок
За результатами конкурсного відбору визначено 32 громади – учасниці проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”:
У Вінницькій області:
1. Бершадська МТГ
2. Вінницька МТГ
3. Немирівська МТГ
4. Тиврівська МТГ
У Житомирській області:
1. Звягельська МТГ
2. Баранівська МТГ
3. Станишівська МТГ
4. Чуднівська МТГ
У Івано-Франківській області
1. Богородчанська МТГ
2. Городенківська МТГ
3. Надвірнянська МТГ
4. Тлумацька ТГ
У Київській області:
1. Бучанська МТГ
2. Гатненська ОТГ
3. Дмитрівська ОТГ
4. Баришівська ОТГ
У Одеській області:
1. Авангардівська ОТГ
2. Візирська ОТГ
3. Чорноморська ОТГ
4. Южненська МТГ
У Тернопільській області:
1. Великоберезовицька ОТГ
2. Великогаївська ОТГ
3. Зборівська МТГ
4. Лановецька МТГ
У Чернівецькій області:
1. Брусницька ОТГ
2. Кіцманська ОТГ
3. Сокирянська ОТГ
4. Хотинська ОТГ
У Чернігівській області:
1. Бобровицька МТГ
2. Городнянська МТГ
3. Куликівська ОТГ
4. Менська МТГ
В рамках цього етапу в зазначених громадах проєкту запланована наступна діяльність:
- Проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед населення з населенням громад з метою підвищення охоплення дітей та дорослих профілактичними щепленнями. Це зустрічі з освітянами та батьками з промоції вакцинації, зустрічі з працівниками соціальних служб щодо сприяння у підвищенні охоплення вакцинацію у багатодітних та малозабезпечених родинах, серед родин з числа ВПО, зустрічі в організованих колективах з метою промоції вакцинації (школи материнства, школи грудного, вигодовування, центри, розвитку дітей, спортивні школи, будинки творчості, трудові колективи).
- Поширення наочних інформаційних матеріалів з промоції вакцинації серед різних цільових груп (медичні заклади, медичні працівники, батьки, дорослі люди, дитячі колективи).
- Проведення опитувань серед населення фокусних громад щодо ставлення та прихильності до вакцинації.
- Організація послуг технічного налаштування телефонії, супроводу, SMS-шлюзу і навчання фахівців закладів охорони здоров’я, які надають послугу вакцинації, користуванню цими інструментами (з метою підвищення організаційної спроможності закладів).
- Проведення 8 вебінарів з експертами з імунопрофілактики (1 вебінар в кожній області проєкту). Учасники – представники ЦПМСД громад проєкту.
- Заходи відбуватимуться у координації з представниками громади та обласних Центрів контролю та профілактики хвороб. Очікуваним результатом цих заходів стане покращення ставлення та підвищення прихильності населення до вакцинації та підвищення охоплення профілактичними щепленнями.
Довідково:
Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» виконується організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.
Мета проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» полягає у зміцненні спроможності Уряду України попереджувати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, у тому числі шляхом підвищення рівня охоплення населення вакцинацією проти COVID-19, включаючи вразливі групи населення, а також збільшити рівень охоплення вакцинацією дітей та дорослих за Національним календарем профілактичних щеплень.
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік