- Головна
- Новини вакцинації
- Визначено 32 громади – учасниці проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Визначено 32 громади – учасниці проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”

26 жовтня – 3 листопада відбувся конкурсний вибір громад для участі в наступному етапі проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”, який триватиме з жовтня 2023 р. по вересень 2024 р.
Метою цього конкурсу, який проводила ГС «Коаліція за вакцинацію», стало визначення 32 громад у 8 проєктних областях України, які потребують підвищення рівня охоплення населення громади щепленнями, розуміють важливість вакцинації та відкриті до співпраці з проєктом.
Заявки на участь в конкурсі надіслали 43 громади:
Вінницька область – 5 заявок
Житомирська область – 5 заявок
Івано-Франківська область – 5 заявок
Київська – 7 заявок
Одеська – 6 заявок
Тернопільська – 7 заявок
Чернівецька – 7 заявок
Чернігівська – 4 заявок
За результатами конкурсного відбору визначено 32 громади – учасниці проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”:
У Вінницькій області:
1. Бершадська МТГ
2. Вінницька МТГ
3. Немирівська МТГ
4. Тиврівська МТГ
У Житомирській області:
1. Звягельська МТГ
2. Баранівська МТГ
3. Станишівська МТГ
4. Чуднівська МТГ
У Івано-Франківській області
1. Богородчанська МТГ
2. Городенківська МТГ
3. Надвірнянська МТГ
4. Тлумацька ТГ
У Київській області:
1. Бучанська МТГ
2. Гатненська ОТГ
3. Дмитрівська ОТГ
4. Баришівська ОТГ
У Одеській області:
1. Авангардівська ОТГ
2. Візирська ОТГ
3. Чорноморська ОТГ
4. Южненська МТГ
У Тернопільській області:
1. Великоберезовицька ОТГ
2. Великогаївська ОТГ
3. Зборівська МТГ
4. Лановецька МТГ
У Чернівецькій області:
1. Брусницька ОТГ
2. Кіцманська ОТГ
3. Сокирянська ОТГ
4. Хотинська ОТГ
У Чернігівській області:
1. Бобровицька МТГ
2. Городнянська МТГ
3. Куликівська ОТГ
4. Менська МТГ
В рамках цього етапу в зазначених громадах проєкту запланована наступна діяльність:
- Проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед населення з населенням громад з метою підвищення охоплення дітей та дорослих профілактичними щепленнями. Це зустрічі з освітянами та батьками з промоції вакцинації, зустрічі з працівниками соціальних служб щодо сприяння у підвищенні охоплення вакцинацію у багатодітних та малозабезпечених родинах, серед родин з числа ВПО, зустрічі в організованих колективах з метою промоції вакцинації (школи материнства, школи грудного, вигодовування, центри, розвитку дітей, спортивні школи, будинки творчості, трудові колективи).
- Поширення наочних інформаційних матеріалів з промоції вакцинації серед різних цільових груп (медичні заклади, медичні працівники, батьки, дорослі люди, дитячі колективи).
- Проведення опитувань серед населення фокусних громад щодо ставлення та прихильності до вакцинації.
- Організація послуг технічного налаштування телефонії, супроводу, SMS-шлюзу і навчання фахівців закладів охорони здоров’я, які надають послугу вакцинації, користуванню цими інструментами (з метою підвищення організаційної спроможності закладів).
- Проведення 8 вебінарів з експертами з імунопрофілактики (1 вебінар в кожній області проєкту). Учасники – представники ЦПМСД громад проєкту.
- Заходи відбуватимуться у координації з представниками громади та обласних Центрів контролю та профілактики хвороб. Очікуваним результатом цих заходів стане покращення ставлення та підвищення прихильності населення до вакцинації та підвищення охоплення профілактичними щепленнями.
Довідково:
Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» виконується організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.
Мета проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» полягає у зміцненні спроможності Уряду України попереджувати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, у тому числі шляхом підвищення рівня охоплення населення вакцинацією проти COVID-19, включаючи вразливі групи населення, а також збільшити рівень охоплення вакцинацією дітей та дорослих за Національним календарем профілактичних щеплень.
Інші новини
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова