- Головна
- Новини вакцинації
- На Вінничині скасували “надзвичайну ситуацію”, оголошену через спалах гепатиту А – ЦГЗ
На Вінничині скасували “надзвичайну ситуацію”, оголошену через спалах гепатиту А – ЦГЗ

На Вінниччині скасували “надзвичайну ситуацію”, оголошену через спалах вірусного гепатиту А, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Про це повідомив очільник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов. Він нагадав, що режим НС був оголошений в області 30 жовтня 2023 року.
“На сьогодні 30 хворих доліковується стаціонарно. Це ті, хто виходять зі стадії загострення і будуть виписуватися. Залучено 11% від всього ліжкового фонду області. Вважаю, що галузь охорони здоров’я справилася зі своїм завданням”, – написав Борзов.
Медичне спостереження за контактними особами у вогнищах гепатиту А продовжується.
За інформацією ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб” станом на 12 грудня 2023 року на території області було зафіксовано 2 нових випадки захворювання на гепатит А, на стаціонарному лікуванні перебувають 29 пацієнтів.
Також було доручено ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області посилити нагляд за об’єктами епідемічного ризику, серед персоналу яких виявлені хворі на вірусний гепатит А.
Як повідомлялося, раніше спалах гепатиту А на Вінниччині було визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня. У регіоні було посилено протиепідемічні заходи: тимчасово обмежили продаж товарів домашнього виробництва на ринках. На підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення та продуктами харчування, було проведено додаткові перевірки.
Довідково: вірусний гепатит А — це захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.
Основні факти про гепатит А:
- Вірус гепатиту А (ВГА) передається внаслідок вживання забруднених харчів або води.
- Ризик інфікування ВГA пов’язаний з відсутністю безпечної води і поганими санітарією та гігієною (наприклад, через брудні руки).
- ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб.
- Майже всі інфіковані повністю одужують від ВГА, однак зрідка бувають випадки, коли захворілі помирають від фульмінантної (блискавичної) форми ВГА.
- Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет.
- Для профілактики інфікування ВГА існують безпечні та ефективні вакцини.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова