Вже 1,5 мільйони українців перехворіло на ГРВІ від початку епідсезону – ЦГЗ
Від початку епідемічного сезону, з 2 жовтня до 17 грудня, в Україні на перехворіло 1,5 млн осіб, що на 35,7% більше аналогічного періоду сезону 2022-2023 років, повідомляють у Центрі громадського здоров’я України.
За останній тиждень, з 11 по 17 грудня, на ГРВІ захворіло 156 166 осіб, із них 86 561 – діти віком до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 55,4%.
Перевищення епідемічного порогу високого рівня зареєстровано в Чернівецькій області. В Житомирській області епідемічний поріг відповідає середньому рівню. В інших регіонах України ситуація стабільна, зберігається неепідемічний рівень.
Також за тиждень було зареєстровано 10 419 випадків захворювання на COVID-19, серед них 1 241 дітей до 17 років.
За даними рутинного епіднагляду протягом тижня було зареєстровано 60 осіб, які померли із позитивним діагнозом COVID-19.
В 10 регіонах України виявлена циркуляція вірусів грипу штамів А та В, дві людини з цим захворюванням померли. В обох випадках пацієнти не мали профілактичних щеплень проти грипу та COVID-19.
Протягом звітного тижня профілактичні щеплення проти грипу отримали 5 542 особи, із них 4 095 особи із груп медичного та епідемічного ризиків.
Всього від початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 118 846 осіб, з них 73 575 – особи з групи медичного та епідемічного ризику, що становить 0,9% від загальної цільової групи.
Для кого в першу чергу є небезпечними грип та COVID-19?
Високий ризик тяжкого перебігу цих захворювань мають вагітні, особи віком понад 60 років, пацієнти з хронічними захворюваннями (наприклад, астмою, цукровим діабетом чи серцево-судинними захворюваннями), пацієнти, що отримують імуносупресивну терапію (наприклад, для лікування онкологічних захворювань), медичні працівники. Цим категоріям населення вакцинація є рекомендованою в першу чергу. Наразі щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для всіх українців і можуть бути отримані в будь-якому пункті щеплень проти COVID-19. Вакцинація проти грипу здійснюється коштом пацієнта: вакцину можна придбати в аптеці та ввести в комунальному медзакладі, де ви обслуговуєтесь, або ж просто записатись на щеплення до приватного медичного закладу.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Відео
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?