Чи потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19? Роз’яснення МОЗ
На жаль, зима – це не лише сезон свят, а й сезон ГРВІ, до яких належить і COVID-19. Тож в багатьох українців виникає питання: чи потрібно вакцинуватись проти цього захворювання, якщо я вже перехворів (перехворіла) на нього? Роз’яснення з цього приводу надали в Міністерстві охорони здоров’я України.
Імунна відповідь розвивається як внаслідок перенесеної інфекції, так і внаслідок щеплення. Тому імунітет до COVID-19 набудуть як люди, які перехворіли на нього, так і ті, хто вакцинувався, пояснюють у МОЗ. На жаль, цей імунітет не триває довічно та є суттєва різниця в «ціні», яку ми платимо за отримання імунітету після вакцинації та після перенесеної інфекції. Адже в результаті вакцинації ви гарантовано отримаєте захист від тяжкого перебігу COVID-19. А отримати імунітет внаслідок перенесеної інфекції – це одночасно ризикувати появою ускладнень і навіть смерті.
Крім так званого природного імунітету, набутого внаслідок хвороби, та імунітету після вакцинації, існує ще третій варіант – гібридний. Його отримують люди, які перехворіли, а потім вакцинувалися, або навпаки, вакцинувалися, а потім захворіли.
У травні 2023 року в авторитетному медичному журналі The Lancet було опубліковано масштабний метааналіз 26 досліджень, який показав, що:
- У тих, хто перехворів на COVID-19, ефективність захисту проти госпіталізації або важкої хвороби через 12 місяців після хвороби становила 74%.
- Для тих, хто і хворів, і вакцинувався, захист від госпіталізації або важкої хвороби становив 97% через 12 місяців після первинного курсу вакцинації та 95% через шість місяців після першої бустерної (ревакцинальної) дози.
Це означає, що гібридний імунітет дає кращий захист від важкого перебігу хвороби та її наслідків, ніж імунітет у тих, хто тільки перехворів.
Тож якщо ви хворіли на COVID-19, не втрачайте шанс отримати міцніший захист у разі повторного захворювання – зробіть первинний курс щеплень, а якщо вже маєте його – то отримайте бустерне щеплення. Вакцинуватися можна вже через 28 днів з моменту появи перших симптомів хвороби або позитивних результатів тесту на ковід. Вакцина доступна в пунктах щеплень проти COVID-19 і є безоплатною для пацієнтів.
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік