- Головна
- Новини вакцинації
- Чи потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19? Роз’яснення МОЗ
Чи потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19? Роз’яснення МОЗ

На жаль, зима – це не лише сезон свят, а й сезон ГРВІ, до яких належить і COVID-19. Тож в багатьох українців виникає питання: чи потрібно вакцинуватись проти цього захворювання, якщо я вже перехворів (перехворіла) на нього? Роз’яснення з цього приводу надали в Міністерстві охорони здоров’я України.
Імунна відповідь розвивається як внаслідок перенесеної інфекції, так і внаслідок щеплення. Тому імунітет до COVID-19 набудуть як люди, які перехворіли на нього, так і ті, хто вакцинувався, пояснюють у МОЗ. На жаль, цей імунітет не триває довічно та є суттєва різниця в «ціні», яку ми платимо за отримання імунітету після вакцинації та після перенесеної інфекції. Адже в результаті вакцинації ви гарантовано отримаєте захист від тяжкого перебігу COVID-19. А отримати імунітет внаслідок перенесеної інфекції – це одночасно ризикувати появою ускладнень і навіть смерті.
Крім так званого природного імунітету, набутого внаслідок хвороби, та імунітету після вакцинації, існує ще третій варіант – гібридний. Його отримують люди, які перехворіли, а потім вакцинувалися, або навпаки, вакцинувалися, а потім захворіли.
У травні 2023 року в авторитетному медичному журналі The Lancet було опубліковано масштабний метааналіз 26 досліджень, який показав, що:
- У тих, хто перехворів на COVID-19, ефективність захисту проти госпіталізації або важкої хвороби через 12 місяців після хвороби становила 74%.
- Для тих, хто і хворів, і вакцинувався, захист від госпіталізації або важкої хвороби становив 97% через 12 місяців після первинного курсу вакцинації та 95% через шість місяців після першої бустерної (ревакцинальної) дози.
Це означає, що гібридний імунітет дає кращий захист від важкого перебігу хвороби та її наслідків, ніж імунітет у тих, хто тільки перехворів.
Тож якщо ви хворіли на COVID-19, не втрачайте шанс отримати міцніший захист у разі повторного захворювання – зробіть первинний курс щеплень, а якщо вже маєте його – то отримайте бустерне щеплення. Вакцинуватися можна вже через 28 днів з моменту появи перших симптомів хвороби або позитивних результатів тесту на ковід. Вакцина доступна в пунктах щеплень проти COVID-19 і є безоплатною для пацієнтів.
Інші новини
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова
«ВАКЦИНАЦІЯ — СПІЛЬНА СПРАВА»: ЯК ГРОМАДИ СТАЮТЬ ЛІДЕРАМИ ІМУНОПРОФІЛАКТИКИ
Оголошено конкурс для участі в Літній школі з імунології для юніорів
На платформі Національного порталу з імунізації пройшли навчальні вебінари про здоров’я дітей та підлітків