- Головна
- Новини вакцинації
- Яка ситуація з COVID-19 в Україні? Відповідає Ігор Кузін
Яка ситуація з COVID-19 в Україні? Відповідає Ігор Кузін

Роз’яснення щодо поточної ситуації з захворюваністю на COVID-19 та з вакцинацією проти цієї інфекції в Україні надав Ігор Кузін – заступник міністра охорони здоровʼя України, головний державний санітарний лікар.
COVID-19 реєструється постійно, зараз територією України циркулює 17 штамів вірусу SARS-CoV-2 — це різні субваріанти штаму “Омікрон”, і за ними ведеться епідеміологічне спостереження як на рівні України, так і в усьому світі.
У січні в 5-ти областях виявили 9 випадків субваріанту коронавірусу JN.1 “Дженні”, які підтвердили у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України. Три випадки на Сумщині, по два — у Волинській та Черкаській областях та по одному — у Рівненській і Запорізькій областях. З початку місяця також зареєстровано 3 випадки субваріанту коронавірусу BA.2.86 “Пірола”.
Серед захворілих в Україні лише одна із 12 людей мала два щеплення проти COVID-19. Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді — тобто швидше вражає ослаблений імунітет. Тож захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий після вакцинації імунітет знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому глобальна рекомендація – це імунізація. Вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від субваріантів.
Зокрема, Омікрон-специфічна вакцина призначена для бустерних щеплень. Єдина особливість цього “бустера” полягає в тому, що ним поки що нема можливості робити первинне щеплення. Тобто людина має отримати перші два щеплення іншою вакциною, а після – бустер (Омікрон-специфічною вакциною). Він дійсно найбільш ефективно протидіє будь-яким штамам “Омікрону” незалежно від того, яким саме субваріантом захворіла людина.
Для базового курсу щеплення медики використовують вакцину виробника Pfizer (дорослу й дитячу), а також вакцину від Johnson.
Наразі проведено майже 36 мільйонів щеплень по країні. Перше щеплення отримали 16 мільйонів, другу – 15,5 мільйонів. Тобто щонайменше 500 тисяч людей не пройшли навіть первинний, базовий курс щеплень. Щодо бустерів: перший бустер отримали лише 3,3 мільйона українців. Тобто щонайменше 12 мільйонів українців не мають повного комплексу щеплень.
Щеплення – безоплатні та доступні у всіх областях, інформацію про найближчий пункт вакцинації, їх адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Інші новини
Укладено договір про закупівлю 9-валентної вакцини проти ВПЛ для безоплатних щеплень
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації