- Головна
- Новини вакцинації
- 340 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту доставлено в Україну
340 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту доставлено в Україну

340 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) для підтримки Національної програми імунізації України доставив Дитячий фонд ООН (UNICEF Ukraine) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Про це повідомило Міністерсто охорони здоров’я України на своїх офіційних інформаційних ресурсах.
Зберігання та доставка в регіони вакцини відбувається за підтримки проєкту #SAFEMed, USAID Ukraine – USAID Україна — «Безпечні та доступні ліки для українців».
Вакцина доставлена в Україну, аби максимально захистити дітей від вірурусу поліомієліту.
“Незважаючи на те, що за підсумками 2023 року рівень охоплення щепленнями проти поліо у різних вікових групах перевищив 80%, однак за рекомендаціями ВООЗ показник, який свідчить про захищеність населення від вакцинокерованих інфекцій завдяки щепленням, має складати 95% “, — зазначає заступник Міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Нагадуємо, що поліомієліт — це небезпечне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Він вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу та летальних випадків.
Як захиститись від поліо?
Єдиним ефективним захистом від хвороби є вакцинація. Існують безпечні та ефективні вакцина від поліомієліту – інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) та оральна поліовакцина (ОПВ). Використання вакцин обох типів забезпечує необхідний захист дітей як від безпосередньо захворювання так і від можливості стати носієм вірусу та заразити інших. Ефективність вакцинації від поліомієліту сягає 99% – 100% у разі отримання повного курсу щеплень.
В Україні вакцинація проти поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у комунальних закладах безоплатно відповідно до Календаря щеплень згідно такого графіку:
- у 2 місяці — 1 доза (ІПВ);
- у 4 місяці — 2 доза (ІПВ);
- у 6 місяців — 3 доза (ОПВ);
- у 18 місяців — 4 доза (ОПВ);
- у 6 років — 5 доза (ОПВ);
- у 14 років — 6 доза (ОПВ)
Примітка: згідно рекомендацій Національної Технічної Групи Експертів з Імунізації (НТГЕІ) з 2023 року пропонується поступовий перехід на використання в Україні виключно інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ). НТГЕІ рекомендує внести зміни до календаря щеплень та передбачити рутинну вакцинацію за віком за наступною схемою: 2 міс. (1 щеплення) – 4 міс. (2 щеплення) – 6 міс. (3 щеплення) – 18 міс (1-а ревакцинація) – 6 років (2-а ревакцинація).
Вакцини, що застосовують комунальні та приватні медичні заклади, зареєстровані, сертифіковані згідно вимог GMP й дозволені для використання в Україні. В Україні для забезпечення вакцинації за кошти державного бюджету наявні вакцини ІМОВАКС ПОЛІО (ІПВ) та ОПВ виробництва Санофі Пастер, Франція.
Важливо! Якщо ваша дитина має пропущене щеплення від поліо, його необхідно НЕОДМІННО надолужити!
Підготовлено Редакцією Національного порталу з імунізації.
Інші новини
Вебінар “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація”пройшов на платформі Національного порталу з імунізації
Запрошуємо на вебінар для батьків “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація”
14-річний нещеплений хлопець помер від правця у Дніпрі
Вакцинація вагітних жінок: ламаємо стереотипи. Науково-практична конференція пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
В МОЗ провели експертну зустріч щодо впровадження змін до Календаря щеплень
Сучасна система зберігання вакцин за умов «холодового ланцюга» та посилення лабораторного потенціалу на рівні регіонів