«Дні любові до вакцинації»: на Одещині вакцинують від кору дітей, які пропустили планові щеплення
Як інформує ДУ “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” на Одещині стартує інформаційно-просвітницький проєкт щодо промоції вакцинації, як єдиного дієвого механізму захисту населення від більшості інфекційних захворювань.
В медзакладах Одеси та Одеському районі та в навчальних закладах Подільського, Болградського, Ізмаїльського, Білгород-Дністровського районів розповідатимуть про важливість вакцинації проти кору. В такий спосіб Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) прагне привернути увагу батьків та вчителів до проблеми поширення захворюваності на кір на Одещині.
“Протягом літа-зими 2023 року на Одещині проходила вакцинальна кампанія проти кору, в ході якої нам вдалося щепити понад 90% дітей. Попри це, ще близько 9000 дітей на Одещині досі не отримали щеплення від кору. Саме тому ми розпочинаємо проєкт, спрямований на батьків та освітян, щоб переконати їх у важливості вакцинації від кору”, – розповідає генеральний директор ЦКПХ Анташян Арам.
У межах проєкту передбачено:
- організація низки просвітницьких зустрічей з учителями та батьками школярів з метою поглиблення їхніх знань шодо інфекцій, від яких можна захиститися шляхом вакцинації;
- проведення відритих уроків для дітей початкових класів на тему: «Щеплення — суперсила від хвороб», під час яких в ігровій формі діти дізнаються, як саме вакцини вчать організм захищатись від інфекцій.
Також в Одеському ЦКПХ інформують, що протягом січня-березня 2024 року в освітніх закладах Одещини лікарі мобільних вакцинальних бригад проводитимуть щеплення від кору дітей молодших класів. Виїзди відбуватимуться в громади міста Одеси та Одеського, Подільського, Болградського, Ізмаїльського, Білгород-Дністровського районів.
“Ми прагнемо, щоби люди, які відповідають за дітей – в першу чергу батьки чи опікуни, а також освітяни – мали змогу дізнатися більше про загрози, які несе кір для кожної невакцинованої дитини. Адже кір – це один із найбільш заразних вірусів у світі, який може абсолютно здорову дитину зробити інвалідом. Тож впродовж 3 місяців ми проводитимемо різні заходи для того, аби маленькі та дорослі одесити були озброєні знаннями, вакциновані, а відтак і захищені від небезпечної хвороби, – підсумовує керівник проєкту Панасюк Тетяна.
Створюймо разом безпечне середовище для всіх!
Матеріал підготовлено у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.
Інші новини
Разом ми здатні змінити суспільні уявлення про вакцинацію. Історія активістки “Коаліції за вакцинацію”
Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій
Заява ГС “Коаліція за вакцинацію” про неприпустимість сприяння протиправним діям, які створюють загрозу здоров’ю та життю учасників освітнього процесу
10-річний хлопчик на Львівщині потрапив в реанімацію з правцем
Допуск до навчання дітей без профілактичних щеплень. Роз’яснює юрист
35 тисяч доз вакцини проти сказу отримають регіони України у вересні