Вірте в те, що ви робите, і вірте в саму вакцинацію, як таку. Успішний кейс з імунізації Львівського ОЦКПХ.
Продовжуємо ділитися з вами успішними кейсами в напрямку імунізації від керівників центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ). Своїм досвідом, який, без сумніву, буде цікавим та корисним не лише для інших керівників ЦКПХ, а й для всіх наших читачів, поділилася Наталія Іванченко, генеральна директорка ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб” МОЗ України
Пані Наталю, розкажіть, будь ласка, про успішний кейс з напрямку “імунізація”, яким Ви пишаєтесь як керівник ЦКПХ?
Вакцинація – найулюбленіший напрямок моєї роботи. На Львівщині, на жаль, останні 5 років відсоток охоплення щепленнями не найвищий. Проте населення звикло щонеділі ходити до церкви і прислухатися до думки священників. Тому сформувати вірне відношення до вакцинації серед святих отців було важливим задля формування прихильності до вакцинації серед львів’ян.
Так, на моє прохання голова комісії душпастирства з питань охорони здоров’я УГКЦ с. Севастьяна Карвацька організувала серію зустрічей офлайн/онлайн з питань вакцинації зі святими отцями. На цих зустрічах я особисто розказувала їм про вакцинацію, про хвороби, яким можна запобігти шляхом вакцинації, і про їхні наслідки у випадку захворювання. Розповідала про механізм дії вакцин, про їхній склад, виробників і про реакцію організму на введення вакцини, а також, звісно, розвінчувала міфи навколо вакцинації. Треба відзначити, що святі отці не були байдужими до нашої розмови, вони поставили мені безліч різноманітних запитань щодо вакцинації, на які я намагалася надати максимально розгорнуті відповіді.
Зустрічі з промоції вакцинації серед населення громад проводять єксперти ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб” МОЗ України.
Дякуємо, пані Наталю, за такий цікавий кейс! Скажіть, будь ласка, чи було складно комунікувати зі святими отцями? Адже ми розуміємо, що це зовсім не проста комунікація.
Чи було мені важко? – Ні! Було цікаво. Я розуміла, що від цієї зустрічі залежатиме рішення багатьох людей захистити себе і свої родини чи ні.
Чи досягла я своєї мети? – Так. Як я це зрозуміла? Отці попросили організувати виїзний тур вакцинації до них. Ми виїжджали у монастирі, у Патріарший дім. Із залученням вакцинальних команд поліклінік та амбулаторій провели низку вакцинальних сесій. З початком війни в багатьох монастирях знайшли прихисток внутрішньо переміщені люди: діти і дорослі. Я разом зі своєю командою обласного ЦКПХ приїжджала до них. Ми розповідали про небезпеку хвороб і безпеку вакцин. Привозили подарунки, книжки і …вакцинальні бригади. Люди дякували, що про них турбуються. Ця робота триває і зараз.
Наталія Іванченко, генеральна директорка ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб” МОЗ України.
Що на Вашу думку, стало ключовим в успішній комунікації зі святими отцями?
Вакцинуватись самому і розказувати про це. Тобто показувати/розказувати на власному прикладі, що вакцинація дієва. Вірте в те, що ви робите, і вірте в саму вакцинацію, як таку, тоді ваша комунікація з іншими буде впевненою та переконливою. Звісно, треба багато знати, а також, що ще важливо, вміти простими словами розповідати про складне. Якщо ви зможете просто донести інформацію про те, що вакцини – безпечні, а хвороби – небезпечні, і саме вони можуть забрати людське життя, а зовсім не вакцинація, то, думаю, зможете долучити більше людей до свідомої вакцинації.
Фіналізуючи наше інтерв’ю, відзначу, що ключові фактори успішної промоції вакцинації з мого досвіду – це власний приклад і доступна комунікація.
Інтерв’ю підготовлено з нагоди Європейського тижня імунізації-2024 в межах спільного проєкту Національного порталу з імунізації з обласними центрами контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), який реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Спілкувалася Ганна Лєснікова, контент-менеджерка Національного порталу з імунізації
Фото надані ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” на запит редакції Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?