Здоровий спосіб життя = здорова нація = здорове суспільство. Успішний кейс з імунізації Івано-Франківського ОЦКПХ
Продовжуємо ділитися успішними кейсами з імунізації керівників обласних ЦКПХ. Сьогодні розповідаємо про досягнення в імунопрофілактиці Івано-Франківської області, розмовляючи з Савчуком Русланом Миколайовичем, генеральним директором Івано-Франківського ОЦКПХ, головним державним санітарним лікарем Івано-Франківської області, кандидатом медичних наук, доцентом, головою Всеукраїнської асоціації фахівців з громадського здоров’я.
Пане Руслане, назвіть, будь ласка, один успішний кейс з напрямку “імунізація”, яким Ви пишаєтесь як керівник ЦКПХ?
Вважаю одним з найуспішніших кейсів виїзні акції «День здоров’я». Під час таких акцій були здійснені виїзди вакцинального брендованого автобуса в міста та громади Івано-Франківської області. З квітня по жовтень минулого року проведено 53 такі акції, під час яких, окрім вакцинації, всі охочі могли отримати консультації сімейного лікаря, психолога, вузькопрофільних фахівців (дерматолога, офтальмолога, фтизіатра, тощо) та пройти тестування. За період проведення цих акцій населення отримало понад 13 тисяч медичних послуг, велика частка яких – щеплення. Цього року також тривають акції «День здоров’я», оскільки жителі Прикарпаття своєю високою активністю під час таких заходів показали, що такий формат надання медичних послуг є надзвичайно затребуваний.
Чи є цей кейс важливим для населення всієї області? Як Ви вважаєте?
Звісно. Саме висока активність населення під час таких акцій в обласному центрі, районних центрах і, особливо, у малих найвіддаленіших громадах є основним індикатором важливості наближення медичних послуг до людей. Окрім того, живе спілкування при проведенні комунікаційно-роз’яснювальної роботи з батьками про важливість вакцинації дітей, робота в організованих дитячих колективах – все це дало змогу збільшити охоплення рутинними щепленнями дітей нашої області вдвічі у порівнянні з І кварталом 2023 року.
Чи зіткнулися Ви з труднощами, аби реалізувати цей кейс? Якщо так, то з якими, і як Ви їх долали? Поділіться, будь ласка, своїм досвідом.
На щастя – ні, не зіткнулися. Завжди мали розуміння та підтримку від голів територіальних громад; з нами активно та охоче співпрацювали заклади охорони здоров’я, громадські організації та представники духовенства. Населення було зацікавлене в такому форматі отримання медичних послуг. Люди були приємно здивовані, що вони можуть вакцинуватися на місці та безоплатно. Хочу нагадати всім громадянам, що вакцинація в Україні згідно Національного календаря профілактичних щеплень – безкоштовна!
Які управлінські якості стали Вам у нагоді для того, аби подолати виклики на шляху до реалізації цього проєкту, і чому Ви навчилися?
Лідер і його команда: досвідчені та молоді працівники, які віддані справі.
Наполегливість та ініціативність. Адже акцію «День здоров’я» під такою назвою вперше в Україні запровадили саме ми в Івано-Франківській області. «Можемо зазіхнути на реєстрацію авторського права», – посміхається Руслан Савчук .
Зацікавленість керівника та команди, їхня впевненість у правильності рішень та в можливості досягнення успіху в збереженні здоров’я українців. Адже відомо, що здоровий спосіб життя = здорова нація = здорове суспільство!
Що б Ви побажали іншим керівникам ЦКПХ, аби успішно лупати сю скелю далі?
Хочу побажати колегам оптимізму та наснаги у нашій нелегкій щоденній праці. Окрім цього, важливою є тісна співпраця керівників ЦКПХ з громадами і їх лідерами в реалізації успішних кейсів.
Інтерв’ю підготовлено з нагоди Європейського тижня імунізації-2024 в межах спільного проєкту Національного порталу з імунізації з обласними центрами контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), який реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Спілкувалася Ганна Лєснікова, контент-менеджерка Національного порталу з імунізації
Фото надані ДУ “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на запит редакції Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?