Важливо, аби люди були впевнені, що вакцини зберігаються в належних умовах. Успішний кейс з імунізації Полтавського ОЦКПХ
Продовжуємо ділитися з вами найуспішнішими кейсами в напрямку імунізації від обласних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ). Сьогодні важливим досвідом оновлення “холодового ланцюгу” в області ділиться Андрій Хайлов – генеральний директор ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головний державний санітарний лікар Полтавської області.
Пане Андрію, назвіть, будь ласка один успішний кейс з напрямку “імунізація”, яким Ви пишаєтесь як керівник ЦКПХ?
Основою успішної реалізації роботи в напрямку “імунізація” насамперед є забезпечення якісної логістики та організація зберігання імунобіологічних препаратів у відповідних умовах їх зберігання з дотриманням умов “холодового ланцюга”. Оскільки “холодовий ланцюг” – це безперервно функціонуюча система, що забезпечує оптимальний температурний режим зберігання і транспортування на всіх етапах переміщення вакцин від підприємства-виробника до споживача. Зберігання препаратів за умови підвищеної температури призводить до зменшення вмісту життєздатних мікробних клітин у живих бактеріальних та вірусних вакцинах. Недотримання умов зберігання та транспортування може призвести не лише до зниження профілактичних властивостей вакцин та анатоксинів, а й до виникнення непередбачених побічних та неспецифічних проявів. Так, належні умови зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного в Україні затверджені наказом МОЗ України від 16.09.2011р. № 595 “Порядок забезпечення належних умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного в Україні”. Для виконання всіх умов зберігання вакцин, зазначених в наказі, було прийнято рішення організувати склад в м. Кременчуці, де були всі належні умови для створення відповідного складу. Підготовча робота тривала декілька місяців, для чого було проведено переобладнання за всіма належними умовами.
Так, з квітня 2023 року в нашій установі запрацював склад для зберігання медичних імунобіологічних препаратів та медичних виробів. Через посередництво ЮНІСЕФ за кошти Світового банку було закуплено та встановлено 20 холодильних камер та 6 морозильних камер, а в рамках ґранту від COVAX було обладнано „холодову кімнатуˮ. Склад перевірений фахівцями ЮНІСЕФ, виконані всі їхні пропозиції та він погоджений для приймання вакцин. Крім того, затверджена вся необхідна документація, розроблено маршрути та СОПи для користування, визначено відповідальних осіб за приймання та видачу вакцини.
Чи цей кейс важливим для населення всієї області?
Звичайно дуже важливо, щоб населення та медичні працівники були впевнені в забезпеченні належних умов зберігання вакцин.
Які керівницькі якості стали вам у нагоді для того, аби подолати виклики на шляху до його реалізації, і чому ви навчилися?
Один з важливих аспектів для подолання викликів – це лідерські якості, які дозволяють ефективно організовувати та мотивувати команду для досягнення спільної мети. Деякі з таких якостей, які допомагають мені подолати виклики, це відповідальність, емпатія, визначеність, комунікативність та толерантність до стресу.
Що б ви побажали іншим керівникам ЦКПХ, аби й далі вдосконалювати цей напрямок роботи?
Я бажаю іншим керівникам наснаги, впевненості та вміння знаходити та реалізовувати ефективні рішення. Нехай вони мають мудрість і терпіння керувати командою у складних ситуаціях, зберігаючи при цьому відкритість до нових ідей та можливостей.
Інтерв’ю підготовлено з нагоди Європейського тижня імунізації-2024 в межах спільного проєкту Національного порталу з імунізації з обласними центрами контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), який реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Спілкувалася Марія Калмикова, головна редакторка Національного порталу з імунізації
Фото надані ДУ “Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на запит редакції Національного порталу з імунізації
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік